Пилип Іллєнко: «Держкіно vs НАЗК. Сезон 1, серія 2»

Pylyp.Illenko

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив про черговий складений Національним агентством України з питань запобігання корупції протокол про адміністративне правопорушення – тепер на першого заступника голови Держкіно Сергія Неретіна.

Подаємо допис Пилипа Іллєнка, опублікований у Фейсбуці 31 січня 2018 року.

Держкіно vs НАЗК. Сезон 1, серія 2

Щойно уповноважені особи сумновідомого НАЗК склали черговий абсурдний протокол про начебто адміністративне правопорушення, цього разу щодо першого заступника Голови Держкіно Сергія Неретіна. Підстава для складання протоколу – невчасне подання ним щорічної електронної декларації за 2016 рік.

Нагадаю, що наприкінці березня 2017 року, з вини самого ж НАЗК, вебсайт, через який подавалися електронні декларації, не працював, або працював зі збоями, і велика кількість державних службовців не мала можливості вчасно подати свої декларації. Серед них опинився і Сергій Неретін. Проте в нашому розпорядженні є скріншоти з комп’ютера Сергія, якими підтверджується його спроби це зробити та повідомлення про помилки на сервері НАЗК. Про неможливість подати декларацію він навіть кілька разів публічно заявляв на своїй сторінці у ФБ, наприклад, 30 та 31 березня, в чому кожен може легко переконатися.

В результаті, після офіційних письмових звернень до НАЗК, декларація була подана в квітні 2017 року. Держкіно також направило до НАЗК письмове повідомлення про факт несвоєчасного подання декларації Сергієм.

Саме НАЗК мало забезпечити нормальне функціонування реєстру електронних декларацій, проте не змогло впоратися з цим завданням. 5 квітня 2017 року НАЗК в повідомленні на власному офіційному сайті визнало «поважною причиною несвоєчасного подання декларації неналежне функціонування Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Також варто зазначити, що згідно статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, тобто в даному випадку, якби навіть порушення і мало місце, не пізніше кінця червня 2017 року.

Спроба НАЗК притягнути до адміністративної відповідальності за нібито корупційне правопорушення першого заступника Голови Держкіно, в діях якого не було його власної провини і які є наслідком бездіяльності та непрофесійності самого НАЗК та ще саме зараз, через аж 9 місяців (!) після самого інциденту, на тлі одночасного направлення в суд не менш абсурдних матеріалів щодо мене, виглядає не просто збігом обставин.

Враховуючи, що в Держкіно вже майже 2 роки вакантна посада заступника Голови, результатом такого свавілля та правового нігілізму з боку НАЗК може стати звільнення із займаних посад всього керівництва Держкіно за висмоктаними з пальця звинуваченнями і, як наслідок, зупинка роботи Держкіно.

Далі буде…

Пилип Іллєнко, 31 січня 2018 року