Кіно про Майдан – одна з сенсацій фестивалю у Німеччині

Фото Артема Слипачука 20.01.14 ЕвроМайдан. Столкновения на ул.Грушевского
Фото Артема Сліпачука

Кінодобірку «Голоси України» представлено на великому форумі goEast у Вісбадені. Фільм про події на Майдані, у Криму, на сході України став однією з сенсацій кінофестивалю. Українські режисери Дмитро Тяжлов і Елла Штика зібрали серію новел від різних режисерів та з різних куточків України.

Це спроба осмислити ті події, що відбуваються в Україні останні місяці. В основі цього документального фільму різні герої — священик, дівчина, яка стоїть перед колоною «Беркуту», чоловік, який бореться за свої права в Європейському суді… Зокрема в добірку ввійшли роботи: «Без паспорту» Христини Люльченко, «У полі» Андрія Литвиненка, «Право на протест» Максима Дондюка, «Не просто Микола» Оксани Шорник та інші.

Нагадаємо, Дмитро Тяжлов увійшов у цьому році в журі фестивалю. Очолив суддів goEast німецький режисер і продюсер Ян Гарлан.

У рамках форуму відбулася дискусія про роль режисерів та культурних діячів у подіях, які нині відбуваються в Україні та зокрема в Криму. Учасники: Наталія Михайлова (режисер, Берлін), Алік Шпилюк (кінокритик і програмний директор Одеського кінофестивалю, Київ), Андрій Сильвестров (продюсер і режисер, Москва) та Дмитро Тяжлов (режисер і оператор, Київ).

Усього на фестивалі показали 140 фільмів із 22 країн світу.

«День», 15 квітня 2014 року