У кінопрокат виходить комедія від автора фільму «Містер Ніхто»

Nadnoviy.Zapovit

3 грудня 2015 року в український прокат виходить сатирична комедія про пригоди Бога у сучасному світі – «Надновий Заповіт». Режисер – Жако Ван Дормель, автор фільму «Містер Ніхто». Бельгія висунула картину на здобуття премії «Оскар» за найкращий іноземний фільм.

Бог існує – і, згідно з «Надновим Заповітом», це сварливий чоловік середніх років, який живе з дружиною та 10-річною дочкою Еєю в Брюсселі. Одного разу, не витримавши самодурства батька, Ея тікає з домашнього ув’язнення – і вирушає пізнавати світ.

Роль Бога стала бенефісом популярного бельгійського коміка Бенуа Пульворда. Як запрошена зірка у стрічці з’являється Катрін Денев – вона зіграла просту смертну, яка стала жертвою незвичайного кохання.

Жако Ван Дормель – автор фантастичної драми «Містер Ніхто», володар «Золотої камери» Каннського кінофестивалю за найкращий дебют. За словами режисера, ідея фільму народилася з бесіди зі сценаристом Томасом Гюнцігом – в якийсь момент було сказано фразу «Бог існує, і живе в Брюсселі»; слідом за нею прийшла думка, що в релігійних текстах і сюжетах катастрофічно не вистачає жінок. В інтерв’ю Ван Дормель неодноразово підкреслював, що його фільм не покликаний образити релігійні почуття – а, скоріше, переповісти відому історію під незвичним кутом.

Прем’єра «Наднового Заповіту» відбулася на Каннському кінофестивалi, де фільм був представлений у рамках «Двотижневика режисерів». Після показу стрічка ван Дормеля удостоїлася 40-хвилинної овації. У Франції «Надновий Заповіт» став хітом прокату, у перший же уїкенд посунувши лідера зборів, стрічку «Місія нездійсненна: нація ізгоїв».

Бельгія висунула картину на здобуття премії «Оскар» в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Зараз «Надновий Заповіт» претендує на звання найкращої комедії року, потрапивши до списку номінантів на «європейський Оскар» – премію Європейської кіноакадемії.

«Надновий Заповіт» вийде на екрани українських кінотеатрів 3 грудня.

«Артхаус Трафік», 12 листопада 2015 року