Дистриб’ютор Kinove проводить фестиваль інтелектуального та естетичного кіно

Kinove.Fest

Дистриб’ютор Kinove проводить фестиваль інтелектуального та естетичного кіно. «Kinove.Фестиваль» відбудеться у Києві з 23 по 26 листопада 2018 року.

У програмі – фільми, що встигли вразити критиків і аудиторію престижних кінофестивалів. Кожен з них – подорож у всесвіт явищ, винаходів, або людей, про яких ми, здавалося б, знаємо все. Але завдяки талановитим і допитливим режисерам та рідкісним кадрам точно дізнаєтесь більше, а може взагалі зміните своє ставлення до них. Покази супроводжуватимуться презентаціями, лекціями та дискусіями. Ми знайомитемо вас з авторитетними кінокритиками, мистецтвознавцями та фахівцями, з якими разом проаналізуємо побачене та глибше зануримося у контекст кожного фільму.

Відкриття відбудеться у Кінотеатр «Жовтень» і відзначиться показом фільму ЧОМУ МИ КРЕАТИВНІ? режисера Германа Васке.

Чекаємо на відкритті 23.11.2018

– – – – – – – –

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

ЧОМУ МИ КРЕАТИВНІ?
Коли: 23 листопада, 19:00
Де: Кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eARXk
Коли: 24 листопада, 15:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eARXJ

Ще жодному вченому не вдалося розкласти феномен креативності по поличках і пояснити, звідки народжується наша творчість, як її контролювати, розвивати та стимулювати. Автор фільму-відкриття, Германн Васке, теж переймався цим питанням і зважився на власне дослідження. Впродовж понад тридцяти років режисер збирав інтерв’ю з художниками й мислителями, серед яких лауреати Нобелівської премії й «Оскара», зірки образотворчого мистецтва, музики, кіновиробництва, літератури, філософії, політики, бізнесу й науки. Усім їм він ставив одне запитання: «Чому ви креативні?». Як ніяковіють, сміються але, врешті-решт, відповідають на це запитання Квентін Тарантіно, Девід Лінч, Демієн Херст, Марина Абрамович, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові та інші ви зможете побачити в рамках Kinove.Фестивалю інтелектуального та естетичного кіно.

Режисер: Герман Васке
Німеччина / 2018 / 84 хв. / документальний
У ролях: Бйорк, Марина Абрамович, Ай Вейвей, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові, Нік Кейв, Вім Вендерс та інші
Трейлер фільму: https://youtu.be/v1iFy05cfnc

– – – – – – – –

ЛЮДИНА, ЩО ЗДИВУВАЛА ВСІХ
Коли: 25 листопада, 19:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eALVP

Драматична притча, в основі якої – згадки про сибірське дитинство та місцевий епос однієї з режисерів картини, Наталії Меркулової. Він став єдиним російським фільмом у програмі цьогорічного Венеційського кінофестивалю, встиг отримати низку нагород і схвальних відгуків від критиків. У рамках Kinove.Фестиваль відбудеться ексклюзивний показ стрічки. Представить фільм кінознавець, кінокритик, член Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI) і телеведучий Andrey Alferov. Радимо не пропустити!

Головний герой Єгор (Євгеній Циганов) – зразковий лісник і батько з російської глибинки. Коли лікарі виявляють у чоловіка рак, той не може змиритися зі смертним вироком строком у кілька місяців і намагається втриматись за життя усіма можливими способами. Але коли і дружина (Наталія Кудряшова), і лікарі, і шамани виявляються безсилими, він зважується на відчайдушний крок – змінити свою ідентичність на жіночу. У персонажа Єгора є прототип з давньої сибірської легеди – це Гусак Жамба, що прикидається гускою, аби неминуча Смерть не впізнала його. Щоправда, у фільмі протистояння смерті відбувається під тиском обов’язків родинного життя та мізантропічного суспільства.

Режисери: Наталія Меркулова і Олексій Чупов
Росія, Франція, Естонія / 2018 / 105 хв. / драма
У ролях: Євгеній Циганов, Наталія Кудряшова, Юрій Кузнєцов, Павло Майков.
Трейлер фільму: https://youtu.be/csOpxdtKcok

– – – – – – – –

СТРІМГОЛОВ
Коли: 23 листопада, 21:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eAHRQ

Напевно, ви вже чули про нього, або навіть бачили український фільм Стрімголов. Дебютна повнометражна робота Марини Степанської була у кінотеатральному прокаті, а також відзначилася на багатьох міжнародних кіноподіях. В рамках фестивалю ми повертаємо цей фільм на великий екран і запрошуємо режисерку, щоб з’ясувати, як це – продавати власне кіно в Україні. Приходьте 23 листопада на показ СТРІМГОЛОВ та ексклюзивну бесіду Marina Stepanska з дистриб’ютором фільму, директором компанії Kinove Yaroslav Yushkov.

Антон – 27-річний колишній вундеркінд-музикант, що не зміг впоратися з покладеними на нього сподіваннями, повертається додому після кількарічного навчання в Швейцарії і п’яти місяців, проведених в психо-неврологічному диспансері під Києвом, де він лікувався від алкогольної залежності. На ці 5 місяців припадає “зима, що нас змінила” 2013-14 року. Тож нове життя означає для Антона не тільки відсутність друзів, колишніх звичок і справи всього життя – музики, а й будь-яких правил, за якими можна вписатися в нову реальність.
Катя – одна з тисяч дівчат, що винаймають мікрокімнати в кам’яних джунглях Троєщини, за два дні має їхати до Берліну зі своїм бойфрендом, німецьким фотокором. Випадкова зустріч Каті і Антона змінює все.

Режисерка: Марина Степанська
Україна / 2017 / 105 хв. / психологічна драма
У ролях: Дар’я Плахтій, Андрій Селецький, Олег Мосійчук, Лариса Руснак, Крістіан Борис
Трейлер фільму: https://youtu.be/l0kd8R2F6io

– – – – – – – –

НЕПОКОРА
Коли: 24 листопада, 19:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки за посиланням і у касі кінотеатру: http://bit.do/eAGRN

Заборонене кохання, придушена пристрасть і жага свободи у фільмi НЕПОКОРА. Це шостий повнометражний фільм Себастьяна Леліо, чилійського режисера, автора оскароносної “Фантастичної жінки”. НЕПОКОРА – водночас витончена історія про свободу й кохання і похмура оповідь про приховані бажання в межах спільноти, де діють суворі закони. Про тонкощі фільму перед показом розповість і відповість на запитання глядачів Olga Sidorushkina – кінознавиця, журналістка та кураторка кіносекції Зеленого театру в Одесі.

Головні героїні Роніт та Есті зустрічаються у Лондоні вперше за багато років. Дівчата, як і в юності, починають відчувати сильну симпатію одна до одної. Цей спалах пристрасті виявляється загрозою для дійсних стосунків і родинного авторитету дівчат, але вони продовжують випробовувати межі свого виховання і сексуальності. Сценарій фільму був написаний на основі однойменного роману Наомі Альдерман.

Роніт Крушка відмовляється від свого релігійного виховання й працює фотографом у Нью-Йорку. Коли помирає її батько, відомий рабин спільноти ортодоксальних євреїв, вона повертається до Лондона, щоб оплакати свою втрату. Тут вона зустрічає рабина Давида і його дружину Есті, які колись були її близькими друзями. Роніт з Есті пов’язує глибший зв’язок: в юності вони кохали одна одну. Невдовзі їхні почуття спалахують з новою силою й загрожують тихому життю в межах строгої й непоступливої ортодоксальної єврейської спільноти. Шлюб Давида також в небезпеці, бо Есті наважується відкрито заговорити про свої почуття. Меланхолійний і неоднозначний фільм Леліо.

Режисер: Себастьян Леліо
Великобританія, США, Ірландія / 2017 / 114 хв. / драма
У ролях: Рейчел МакАдамс, Рейчел Вайс, Алессандро Нівола, Антон Лессер, Аллан Кордунер
Трейлер фільму: https://youtu.be/3b9yjR1lW8o

– – – – – – – –

З ЛЮБОВ’Ю, ВІНСЕНТ
Коли: 25 листопада, 15:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eAL32

Розкрити сутність такого непересічного митця як Вінсент ван Гог виявилося непростим завданням. Понад 100 художників з 20 країн впродовж 6 років створювали “кадри” для цієї роботи. Це перший повнометражний анімаційний фільм, повністю намальований олійними фарбами, і до того ж, повністю витриманий в стилістиці нідерландського постімпресіоніста. Події стрічки відбуваються через рік після смерті Ван Гога: коли знаходиться останній лист художника до брата, герої картини намагаються дослідити, ким насправді був Вінсент і що за обставини спричинили його смерть. Показ фільму у рамках Kinove.Фестиваль відбудеться 25 листопада о 15:00 у кінотеатрі Батерфляй DeLuxe і супроводжуватиметься майстер-класом від художниць Татьяна Очередько (Tetiana Ocheredko) і Kateryna Ocheredko.

Франція, літо 1891-го. Ледарюватий молодик Арман має доставити листа братові батькового друга, маловідомого художника Вінсента Ван Гога, що недавно вбив себе. Арманові не дуже подобається таке завдання, як і зв’язок його батька з Вінсентом – дивакуватим іноземцем, що відрізав собі вухо і потрапив до місцевої божевільні. В Парижі він дізнається, що брат художника Тео теж помер, спустошений смертю Вінсента. Від постачальника фарб Пера Танґі Арман дізнається про неймовірну трансформацію Ван Гога – з невдахи у трьох професіях десять років тому до новоспеченої сенсації в мистецькому світі. Юнак, розуміючи, що помиляється в оцінці художника, вирушає до тихого села Овер-сюр-Уаз, де Ван Гог жив свої останні дні, аби розкрити таємницю того, чому на порозі неймовірного успіху він вкоротив собі віку.

Режисери: Дорота Кобєля і Г’ю Велчман
Польща, Великобританія / 2017 / 95 хв. / анімація
У ролях: Даґлас Бут, Роберт Ґулачик, Еленор Томлінсон, Кріс О’Дауд, Ейдан Тернер, Сірша Ронан, Гелен Маккрорі
Трейлер фільму: http://bit.do/eAL3S

– – – – – – – –

ЯКНАЙДАЛІ
Коли: 25 листопада, 17:00
Де: Кинотеатр Киевская Русь/Київська Русь
Квитки у касі кінотеатру та за посиланням: http://bit.do/eARpK

40 років тому з різницею в 15 днів були запущені два космічні апарати – «Вояджер-1» і «Вояджер-2». Відтоді життя на Землі докорінно змінилося, а «Вояджери» так само продовжують летіти і передавати на рідну планету дані своїх наукових спостережень. «Вояджер-1» – найвіддаленіший від нас (аж на 20 мільярдів кілометрів) рукотворний об’єкт і один з найуспішніших наукових проектів людства, що давно заслужив на монументальний байопік. Якнайдалі – це двогодинна подорож за маршрутом «Вояджера» – до Юпітера, Сатурна, Урана, Нептуна і далі, за межі Сонячної системи. Обидва кораблі везуть золоті диски з посланням для іншопланетян – на випадок, якщо «Вояджер» раптом зустрінеться їм на шляху. Розповідь про місію «Вояджера» переплітається з історією створення диска-послання – адже вам теж цікаво, яку саме інформацію вибрали земляни 1977, щоб відправити сусідам по Всесвіту.

Режисер: Імер Рейнолдс
Ірландія / 2017 / 120 хв. / документальний
Трейлер фільму: https://youtu.be/gK0e9CC2_kg

– – – – – – – –

ХРАМИ КУЛЬТУРИ
Коли: 24 листопада, 15:00
Де: Кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eBhq2

«Якби будівлі могли говорити, що б вони про нас сказали?» У «Храмах культури» ви знайдете шість приголомшливих відповідей на це запитання. Цей 3D-проект про душу будівель дає змогу шістьом канонічним, проте дуже різним архітектурним об’єктам заговорити, проаналізувати людське життя зі статичного погляду рукотворної споруди. Шість визначних режисерів вклали свій власний візуальний стиль і мистецький підхід у цей проект. Вони показують нам, що будівлі — це матеріальні прояви людських думок і дій: Берлінська філармонія — символ сучасності; Російська національна бібліотека — царство мислення; Галденська в’язниця — найгуманніша тюрма у світі; Інститут Солка — науковий монастир на березі Каліфорнії; Оперний театр Осло — футуристичний симбіоз мистецтва й життя; Центр Помпіду — сучасна культурна машина. «Храми культури» показують, як кожне з цих творінь віддзеркалює нашу культуру й оберігає колективну пам’ять.

Режисери: Карім Айнуз, Міхаель Ґлавоґґер, Майкл Медсен, Марґрет Олін, Роберт Редфорд, Вім Вендерс
Німеччина, Данія, Норвегія, Австрія, Франція, США, Японія / 2014 / 165 хв. / документальний / 3D

– – – – – – – –

ПАПА ФРАНЦИСК — ЛЮДИНА СЛОВА
Коли: 25 листопада, 16:00
Де: Кінотеатр «Жовтень»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eBhqN

Папа Римський — культурна фігура світового рівня, що має колосальний вплив на релігійну спільноту. Його найдієвіший інструмент — це слово. Що саме вкладає у свої звернення та промови діючий Папа Франциск і як відбуваються його подорожі світом задокументував Вім Вендерс у своєму новому фільмі ПАПА ФРАНЦИСК — ЛЮДИНА СЛОВА. Kinove.Фестиваль запрошує на особисту подорож з Папою 25 листопада.

Ідеї й думки Папи — ключовий елемент цієї стрічки, яка має на меті представити його роботу задля змін у світі й відповіді на важливі питання сьогодення. Від щирого занепокоєння бідністю й економічною нерівністю до роботи у сфері захисту довкілля й соціальної справедливості, папа Франциск привертає увагу публіки своїм словом і закликає до миру.

Режисер: Вім Вендерс
Італія, Швейцарія, Німеччина, Франція / 2018 / 90 хв. / документальний

– – – – – – – –

ВЕЧІРКА
Коли: 26 листопада, 21:00
Де: кінотеатр Баттерфляй DeLuxe Мережа кінотеатрів «Баттерфляй»
Квитки за посиланням: http://bit.do/eATZU

Комедія, що розгортається навколо трагедії, коли дружнє святкування стрімко й брутально сходить нанівець. Тиждень – це довгий час для політики, але кілька хвилин – довгий час для стосунків. Під неймовірним тиском в обмеженому просторі дому, який раніше видавався прихистком, а тепер перетворився на в’язницю, – все приховане видирається на поверхню. Тим не менше, в цій порожнечі глядачі знаходять рятівний гумор, спостерігаючи за групою осіб, кожен представник якої жалюгідно прагне гнути власну «лінію партії» про те, що є морально правильним і політично ліво-ліберальним.

Режисерка: Саллі Поттер
Велика Британія / 2017 / 71 хв. / комедія, драма
У ролях: Крістін Скотт Томас, Патріша Кларксон, Бруно Ґанц, Черрі Джоунз, Емілі Мортімер, Кілліан Мерфі
Трейлер фільму: http://bit.do/eBcVY

– – – – – – – –

25 листопада у рамках Kinove.Фестиваль відбудеться лекторій Kinove.Camp: Доступно про кіно для тих, хто хоче краще розумітися на кінематографі. Ми запросили продюсерку та критикиню, режисерку та кураторку кінофестивалю, щоб поговорити про історію інтелектуального кіно, зрозуміти, як взагалі створюються фільми, як сприймати критику зі сторони глядача та як зчитувати характер персонажу по непомітних деталях. У програмі — 6 годин лекцій від кіноексперток (12:00 — 18:00), приймає Кінотеатр «Жовтень».

12:00 — 13:20
Історія арт-хаусу за 80 хвилин. Natalia Serebryakova, кінокритикиня, автор видань “Коридор”, Colta, “Сеанс”, “Афіша”, куратор 2-го кінофестивалю “Київський тиждень критики”.
Звідки взявся термін “арт-хаус”?
Арт-хаусні кінотеатри 40-х рр.
Авторське кіно та французька нова хвиля
Арт-хаусне кіно епохи VHS
Фестивальне кіно нульових

13:30 — 14:50
Персонаж у кіно. Як краще розуміти героя. Anya Datsiuk, кінокритикиня, головна редакторка ресурсу про кіно та комікси Vertigo, співведуча авторського шоу про кіно на Радіо Аристократи.
Як відбувається представлення персонажа та його позиціювання в кадрі
Як діалог стає інструментом сторітелінгу
Як колористика персонажа — костюм, макіяж — дають ключ до розуміння його характеру

15:00 — 16:20
Як готується кіно: від ідеї до реалізації. Anna Palenchuk, кінопродюсер, організатор Днів українського кіно.
Перші кроки в кіновиробництві: як почати, що робити та куди бігти
Задум, синопсис, тритмент, сценарій. Священна триада кіношника
Як зібрати команду та віднайти нову сім’ю
Бюджетування, планування, та секрети знімального періоду
Фінішна пряма: постпродакшн та вихід на екрани

16:30 — 18:00
Кінокритика vs Глядач. Як сприймати кіно. Nadia Parfan, кінорежисерка, продюсерка, співзасновниця міжнародного фестивалю кіно та урбаністики “86”.
Як на наш вибір фільму впливають ЗМІ, кінокритики та лідери думок
Від чого залежить професійна критика режисера/акторів/сценарію, чим вона обґрунтована
Як об’єктивно приймати рішення щодо йти / не йти на фільм
На що саме звертати увагу перед та під час перегляду стрічки, як аналізувати фільм після
Як глядачеві навчитися сприймати фільм

Вхід вільний!
Потрібно зареєструватись та обрати лекцію: https://goo.gl/RETxfw (кількість місць обмежено)

Офіційна інформація