Комісія з моралі знайшла у фільмі «Ґауді» насильство і жорстокість

Ukraine.Goodbye

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі винесла рішення, що фільм «Ґауді» режисера Аксині Куріної за сценарієм Марисі Нікітюк, містить елементи жорстокості та насильства.

Про це йдеться у рішення комісії від 27 лютого цього року.

Як зазначається у висновку Нацкомісії, “відповідно до ст. 2 Закону України “Про захист суспільної моралі”, може розповсюджуватися на території України виключно за умов дотримання обмежень, встановлених законодавством”.

Комісія досліджувала фільм з кіноальманаху “Україно, goodbye!” за зверненням з Інституту психології імені Г.С. Костюка та Інституту соціальної та політичної психології Національної академії психологічних наук.

Розглянувши листи, експерти Нацкомісії вирішили погодитись з висновками обох Інститутів.

“Про рішення моральної комісії дізналася вчора, зовсім випадково, від знайомого юриста. Можна звичайно весело провести час коментуючи висновки людей неосвічених і некомпетентних, що, власне, мої знайомі останню добу і роблять. Однак мені не весело, я згадую одного з моїх улюблених українських письменників – Олеся Ульяненка, конфлікт з комісією із захисту суспільної моралі коштував йому життя”, – коментує “Українській правді. Життя” Аксиня Куріна.

“Консультуюся з юристами, можливо буду вирішувати цей конфлікт у суді. Хоча сподіваюся, до цього не дійде, і комісію ліквідують. В демократичній країні існування таких організацій та закону про мораль – нонсенс”, – додає режисер.

«Україно, Goodbye!», 28 березня 2014 року