У Києві відбулася урочиста прем’єра фільму «Додому» Нарімана Алієва

Evge

5 листопада 2019 року у столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбулася урочиста прем’єра драми «Додому» Нарімана Алієва, національного кандидата на премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Фільм представили особисто режисер, виконавці головних ролей Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов та творча група фільму. Партнер прем’єрного показу – ресторан кримськотатарської кухні Musafir.

Фільм виходить у широкий український прокат 7 листопада.

Гостями прем’єрного показу стали: Святослав Вакарчук, Джамала, Олег Сєнцов, Жан Беленюк, Анна Копилова, Рефат Чубаров, В’ячеслав Соломка, Дядя Жора, Єгор Олесов, Олексій Трітенко, Сергій Висоцький та інші.

«Додому» – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали відомий український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Ремзі Білялов. Продюсером стрічки виступає Володимир Яценко («Атлантида», «Дике поле»), а його міжнародною промоцією займається компанія Wild Bunch.

Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм було вперше показано в рамках міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де «Додому» виборов Гран-прі – «Золотого дюка», який присуджується за результатами глядацького голосування. Також на рахунку роботи Нарімана Алієва головний приз Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті (BIFF).

Наразі «Додому» продовжує збирати премії та нагороди. Стрічка стала тріумфатором другої Національної премії кінокритиків України КІНОКОЛО – її було відзначено як найкращий фільм року, а Наріман Алієв та Ахтем Сеітаблаєв були нагороджені як найкращий режисер та актор. «Додому» було також визнано найкращим іноземним фільмом 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю у Стамбулі; де Ахтем Сеітаблаєв також отримав премію за найкращу чоловічу роль. Фільм Алієва було також показано в рамках фестивалю українських фільмів у Варшаві, де він отримав приз глядацьких симпатій.

Також «Додому» увійшов у лонг-лист 77-ї премії «Золотий глобус» і побореться за номінацію на премію Голлівудської асоціації іноземної преси у категорії «Найкращий іншомовний фільм».

Стрічка створена за підтримки Міністерства культури України, дистриб’юція здійснюється за промопідтримки Держкіно України.

Офіційна інформація