Адаптований для незрячих фільм «Поводир» презентуватимуть у Львові

povodyr.AntonGreen

6 листопада 2014 року у львівському «Кінопалаці» (вул. Театральна, 22) презентуватимуть художній фільм режисера Олеся Саніна «Поводир», який адаптований для незрячих глядачів шляхом створення окремої звукової доріжки з тифлокоментарем.

Організатори просять, аби від міста надійшла зворотна інформація про кількість незрячих глядачів під час демонстрації фільму в кінотеатрі. Це необхідно для того, щоб забезпечити достатню кількість технічних засобів для перегляду незрячими цього фільму, передає прес-служба Львівської міськради.

«Прошу усіх долучитися до поширення цієї інформації і допомогти незрячим переглянути цей фільм. З гордістю можу додати, що тифлокоментар до «Поводиря» створила у Львові актриса Олександра Бонковська. У фільмі знімалися справжні незрячі, які ніколи не могли навіть мріяти про акторську долю», – зазначає автор та керівник численних проектів з адаптації життєвого простору для осіб з глибокими порушеннями зору Оксана Потимко.

За її словами, у фільмі є несподівані ракурси, чудова операторська робота, непрофесійні актори, які внесли свої барви у стрічку, розкішна музика тощо. А також відверта правда про події 30-х років. «Поводир» викликає шалену психологічну напруженість і змушує гордитися країною та народом, який таке пережив і зберіг національну ідентичність, запевнила Оксана Потимко.

Оксана Панчишин, ZAXID.NET, 20 жовтня 2014 року