«Листопад» – у конкурсі МКФ у Локарно

Lystopad.1

Короткометражний дебют режисерки Марії Кондакової «Листопад» був відібраний до конкурсної програми Pardo di domani престижного міжнародного кінофестивалю класу «А»  у Локарно, який пройде з 6 по 16 серпня 2014 року.    

Стрічка «Листопад» розповідає історію двох чужих людей: двірничихи Валі та колишнього зека Колі. Зустріч двох самотностей, глибинний гуманістичний струмінь змінить назавжди їх, але не ту реальність, яка їх оточує.

Фільм було створено компанією «Директорія Кіно» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Головні ролі виконали Уляна Данилюк та Володимир Бєляєв («Параджанов», «Поводир»). Над сценарієм працювала Марися Нікітюк, а продюсером виступив Ігор Савиченко.

Національна прем’єра «Листопада» відбулася на 5-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де Марія Кондакова отримала «Золотого Дюка» за кращу стрічку національної короткометражної конкурсної програми.

Престижний міжнародний кінофестиваль класу «А» у Локарно з моменту його заснування у 1947 році вважається однією з найважливіших кінематографічних подій Європи.

Премія Pardo di domani («Леопарди майбутнього») вручається молодим перспективним режисерам.

Цьогоріч за нагороду у 10 000 швейцарських франків поруч з українською стрічкою змагатимуться ще 27 робіт зі Швеції, Румунії, Польщі, Нової Зеландії, Великобританії та Канади.

До складу журі, яке оцінюватиме «молодих леопардів», на чолі з голландським актором Рутґером Гауером, увійшов також український режисер, володар «Срібного леопарда» у конкурсі Pardo di domani 2012 року, цьогорічний володар гран-прі Тижня критики у Каннах — Мирослав Слабошпицький.

Публіці фільм планують представити сама режисерка Марія Кондакова та продюсер Ігор Савиченко.

Кінофорум відкриється 6 серпня стрічкою «Люсі» французького режисера Люка Бессона.

Конкурсну програму як завжди будуть демонструвати на Piazza Grande (Головній площі), яка на 10 днів роботи фестивалю заповниться гостями з усього кінематографічного світу Європи.

Компанія «Директорія Кіно» заснована Ігорем Савиченко у 2012 році. Компанія орієнтується на створення та виробництво творчих та технічно довершених фільмів, співпрацює як з молодими авторами, так і з досвідченими кінематографістами, приділяючи особливу увагу розробці сценаріїв, пошуку нової кіномови та особливій атмосфері на знімальному майданчику. З «Директорією Кіно» свої короткомтражні дебюти відзняли режисери Юлія Гонтарук, Ірина Цілик, Марина Артеменко, які вже встигли зібрати до своєї скарбнички низку нагород з міжнародних кінофестивалів.

За офіційною інформацією