Меморандум між КМДА та КМКФ «Молодість» – нові можливості для міста та фестивалю

1468589263

15 липня 2016 року на прес-конференції, що відбулась в «Укрінформі», презентували оновлений формат 46-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Меморандум про співпрацю Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» та Київської міської державної адміністрації, підписаний напередодні, передбачає нові можливості щодо просування Києва, як туристичного міста, та для проведення кінофестивалю на якісно новому рівні.

Про партнерство між київською міською владою та кінофестивалем розповіли Олексій Резніков, заступник Голови КМДА, Ганна Старостенко, заступник Голови КМДА, Владислав Лясовський, виконавчий директор КМКФ «Молодість», Діана Попова, директор Департаменту культури КМДА.

Основною відмінністю цьогорічного фестивалю «Молодість–46» є організація Культурно-мистецького проекту «Фестивальна площа». Він проводитиметься на Софіївській площі з 17 жовтня 2016 року по 6 листопада 2016 року і передбачатиме організацію ярмарки, фуд-корту, розважальних програм для дорослих та дітей.

«Але ми пішли ще далі, – зазначив Олексій Резніков, – будуть ще декілька нових локацій. Основна – традиційно кінотеатр «Київ». Окрім Софійської площі, покази проводитимуться в Колонній залі КМДА, на станціях метрополітену, а також будуть ексклюзивні локації для проводення тематичних активностей – дахи будівель у центрі столиці. На Софійській площі заплановані кінопокази просто неба! А в метро, наприклад, буде демонстрація фільмів жахів».

Також пан Резніков висловив сподівання, що цього року фестиваль «Молодість» стане одним з наймасштабніших культурних заходів Східної Європи. Він додав, що для популяризації фестивалю з вересня всіх пасажирів аеропортів «Бориспіль» та «Жуляни» зустрічатиме постер (стендап) з інформацією про «Молодість».

Атмосферу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість–46» відчують мешканці всього Києва, оскільки кінопокази у муніципальних кінотеатрах відбуватимуться не лише для кіногурманів. Цьогоріч Київська міська влада та «Молодість» нададуть можливість пенсіонерам та учасникам АТО відвідувати кінопокази безкоштовно.

Під час свого виступу Владислав Лясовський підкреслив: «Для кінофестивалю «Молодість» підписання Меморандуму про співпрацю з КМДА є вкрай важливим. Безумовно, таке партнерство відкриває нові можливості і для міста, як культурної туристичної столиці, і для кінофестивалю.

«Молодість», як фестиваль міжнародного класу, представляє Київ на різних світових кіномайданчиках: у Берліні, Каннах, Карлових Варах, Венеції. Промотуючи Київ за кордоном, ми стверджуємо позитивний імідж столиці України, адже ми – КИЇВСЬКИЙ кінофестиваль і маємо на меті донести світові, що «Все починається в Києві!». Плануємо низку міжнародних заходів, наприклад, проведення «Днів українського кіно» у містах-побратимах Києва. Реалізація таких проектів здійснюється,в тому числі, завдяки нашим постійним партнерам компанії МАУ та “Укрпластик”».

Ганна Старостенко наголосила на співпраці щодо програми «Молодість – дітям!», в рамках якої цьогоріч розпочато співпрацю з Міжнародним дитячим табором «Артек» (Пуща Водиця), з Київською дитячою академією наук, Київською дитячою академією мистецтв. «Зазвичай, діти йшли на «Молодість», а в цьому році «Молодість» пішла до дітей. У рамках співпраці «Молодості» і «Артеку», представники кінофестивалю навчатимуть дітей, як створювати міні-фільми. Таким чином, кожний артеківець зможе взяти участь у новому конкурсі «Shoot&Play», який нещодавно стартував на “Молодості”».

Ганна Старостенко задекларувала спільну мету КМДА та кінофестивалю – зробити МКФ «Молодість» всесвітньо відомим Київським фестивалем, на який прагнутимуть приїхати у столицю України не лише відомі кіноактори, але й туристи з усього світу.

Проведення Київського кінофестивалю «Молодість–46» восени цього року стане своєрідною візитною карткою Києва та продемонструє можливості столиці щодо проведення Євробачення. Таку думку висловила Діана Попова, підкресливши, що Київська міська влада щорічно підтримувала кінофестиваль фінансово, а у цьому році це буде також й сприяння в організації фестивальних заходів.

Розповідаючи про роботу фестивальної локації на Софіївській площі, Діана Попова додала: «Щоденні заходи передбачатимуть демонстрацію короткометражних фільмів, тизерів повнометражних фільмів, анонсів фестивальних подій на екрані, встановленому на Софіівській площі. У вечірній час – щоденна активність передбачатиме зустрічі з кіноакторами, конкурси, виступи музичних гуртів тощо».

Нова айдентика та програма «Молодості–46» будуть представлені на початку вересня генеральним директором Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрієм Халпахчі.

КМКФ «Молодість», 15 липня 2016 року