Експерти Міністерства культури прийняли фільм Нарімана Алієва «Додому»

homeward

У столичному кінотеатрі «Жовтень» на черговому засіданні Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів патріотичного спрямування було переглянуто завершений виробництвом повнометражний дебют українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва «Додому» виробництва ТОВ «Лаймове Світло».

Фільм став переможцем конкурсного відбору Мінкультури та вироблявся в межах бюджетної програми «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» за підтримки Уряду та Міністерства культури України.

Автори сценарію стрічки: Наріман Алієв та Марися Нікітюк, бюджет фільму: 20 млн. 56 тис. 800 гривень – 80% складає державне фінансування.

Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Фільм про трагедію кримсько-татарського народу, який за останні 100 років двічі втратив свою Батьківщину.

«Я — кримський татарин. Усі мої попередні короткометражні режисерські роботи розповідають про мій народ. У центрі цих історій завжди сім’я і рідна земля. Саме ці дві цінності плекали в мені від самого народження. Для мене важливо показати справжніх кримських татар з усіма перевагами і недоліками. Тому що навіть в Україні уявлення про кримських татар дуже узагальнене і стереотипне, за кордоном про існування народу часто не знають», – каже режисер фільму Наріман Алієв.

Експерти привітали виробника та творчу групу із завершенням виробництва фільму, відмітивши його високу якість, важливість та соціально значущу тематику та побажали успішного його просування (розповсюдження).

Фільм в найближчий час планується до представлення на фестивалях та широкого прокату на телеекранах та у кінотеатрах країни. Крім того, за словами продюсера фільму Володимира Яценка планується, що фільм «Додому» побореться за можливість представляти Україну на премії Оскар-2020.

Також нагадуємо, що фільм «Додому» був представлений у конкурсній програмі «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю. «Особливий погляд» – це друга за значущістю (після основного конкурсу) програма Каннського кінофестивалю. У різний час у ній перемагали режисери Йоргос Лантімос, Кім Кі Дук, Апічатпонг Верасетакул та інші.

Міністерство культури України, 25 червня 2019 року