Мінкультури просить продовжити участь України у Креативній Європі на пільгових умовах

Під час зустрічі у Брюселі Україною було вперше порушене питання щодо продовження участі у програмі Креативна Європа на пільгових умовах, інформує Міністерство культури України.

Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, перебуваючи у Брюсселі, Королівство Бельгія у складі української делегації, що бере участь у засіданні кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, провела окрему зустріч з представником Директорату Єврокомісії з питань культури і освіти Ю.Бекаром щодо участі України у програмі Креативна Європа. У ході зустрічі вперше українською стороною було порушене питання участі України у 2017 році у програмі ЄС Креативна Європа на пільгових умовах, ухвалених у 2014 році.

Представник Єврокомісії поінформував, що питання буде подане на розгляд Європейської Комісії одразу після засідання, і остаточного рішення слід очікувати до кінця липня 2016 року.

У ході самого засідання Світлана Фоменко також доповіла про стан співробітництва України з ЄС у сфері культури, а також представила основні пріоритети діяльності Мінкультури на найближчу перспективу, а саме:

• Осучаснення місцевих культурних закладів у рамках децентралізації (впровадження нових моделей функціонування місцевих культурних інституцій відповідно до потреб громад) як елемент реагування на виклики, пов’язані з процесом децентралізації та мінімізація загрози зникнення мережі сільських, селищних, районних закладів культури. Перший заступник Міністра культури України підкреслила, що основним завданням для себе у цьому контексті Міністерство вбачає у здійсненні трансферу знань і найкращих практик на місцевий рівень для модернізації культурної інфраструктури, забезпечення населення доступними і якісними соціокультурними послугами; не лише збереження, а й перетворення закладів культури на соціальні інститути згуртованості територіальних громад.

• Створення комплексної електронної системи обліку культурної спадщини України.

• Створення Українського фонду культури (запровадження прозорого інструменту бюджетної підтримки культурних ініціатив та культурно-мистецьких проектів на конкурсній основі), що дасть змогу урівняти в доступі до ресурсів бюджетний і небюджетний сектори, дозволить подолати системний розрив між ними. Реалізація цього пріоритету дозволить Міністерству культури позбавитися непритаманних йому функцій розподілу коштів між акторами культурного простору.

Міністерство культури України, 4 червня 2016 року