На МКФ у Карлових Варах покажуть ретроспективу Мирослава Слабошпицього

Tribe.1

4 липня 2014 року відкривається 49-й Міжнародний кінофестиваль в місті Карлові Вари (Чехія), особливою подією якого стане показ драми «Плем’я» українського режисера Мирослава Слабошпицького.

За головний приз кінофестивалю «Кришталевий глобус» цього року змагатимуться 12 художніх фільмів основного конкурсу. Серед них – сім світових і п’ять міжнародних прем’єр.

Фестиваль у Карлових Варах триватиме до 12 липня. За цей час організатори планують показати гостям більше двохсот фільмів з усього світу.

У позаконкурсній секції «Особливі події», де почесні гості фестивалю представляють свої режисерські роботи, заявлені такі стрічки як «Апокаліпсис» голівудського актора Мела Ґібсона, якому також буде вручено «Кришталевий глобус» за внесок у кіномистецтво, режисерський дебют французької актриси Фанні Ардан «Нав’язливі ритми», а також фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

За словами арт-директора Карловарського фестивалю Карела Оха, показ «Племені» стане одним з найцікавіших подій програми. «Я бачив цей фільм у Каннах. Це справжній виклик для глядача – ми не звикли так сприймати розповідь. Це жорсткий, складний, дуже інноваційний фільм, який не можна пропустити», – сказав він.

У Карлових Варах також покажуть ретроспективу короткометражних робіт Мирослава Слабошпицького – стрічки «Глухота», «Ядерні відходи», «Діагноз» та «Інцидент».

Нагадаємо, фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, світова прем’єра якого відбулася 21 травня, завоював три призи конкурсної програми «Тиждень критики» Міжнародного Каннського кінофестивалю. Стрічка здобула також гран-прі російського кінофестивалю «Зеркало» імені Андрія Тарковського.

Днями стало відомо, що «Плем’я» придбали для прокату в США. На екрани українських кінотеатрів фільм виходить у вересні.

«Телекритика», 4 липня 2014 року