«Мудаки. Арабески» в Росії

Mydaki.Arabeski

Повнометражний кіноальманах «Мудаки. Арабески» візьме участь у російському кінофестивалі 2-in-1, що триватиме від 22 до 25 жовтня 2010 року в Москві. Основний його майданчик – кінотеатр «35 мм».

«Мудаки. Арабески» увійшли до спеціальної фестивальної програми «Три копійки», що акумулює екранні твори, зафільмовані «за дуже незначні кошти, але з великим бажанням, пристрастю й винахідливістю». Як зазначають організатори фестивалю, «безумовний гіт програми – «Мудаки. Арабески», картина наших українських друзів, що смертельно стомилися від рекламного бізнесу».

Як відомо, увесь проект «Мудаки. Арабески», включно з однойменним прокатним альманахом, створювався на цілком безбюджетній основі.

Що ж стосується кінофестивалю 2-in-1, то він продовжує й розвиває традиції фесту 2morrow, створеного 2007 року знаним російським режисером Іваном Диховичним, що торік завчасно пішов із життя, й продюсером Рєнатом Давлєтьяровим.

Організатори форуму також пояснюють: «Назва 2-in-1 підкреслює нову концепцію фестивалю, що полягає у прагненні охопити увесь спектр візуальних мистецтв, презентувати різнонаправлені тенденції сучасного кіна. «Два в одному» – це поєднання авторського первня і глядацької привабливості, синтез жанрів, перетин ігрового й документального, стратегій кіна і сучасного мистецтва. Фестиваль 2-in-1 увібрав у себе все найкраще, що було створене в світовому кінематографі протягом року… Насичена програма фестивалю включає не тільки основний конкурс, але й спецпокази, ретроспективи, майстер-класи знаних світових кінематографістів. Форум проводиться компанією «Интерфест» за підтримки Міністерства культури Російської Федерації».

Членами журі 2-in-1, зокрема, будуть знаменита українська режисерка Кіра Муратова, шведський режисер Лукас Мудіссон, а також новозеландська актриса Керрі Фокс, відома за фільмами Джейн Кемпіон («Янгол за моїм столом»), Майкла Вінтерботтома («Ласкаво просимо до Сараєва»), Денні Бойла («Неглибока могила») й Патріса Шеро («Інтимність»).

«Мудаки. Арабески», 13 жовтня 2010 року