Михайло Костров зняв фільм за 50 гривень

Ukrainske_Kino_male

Із 26 травня до 13 червня 2008 року триває відбір короткометражних фільмів для фестивалю “Найкумедніше мобільне кіно”.

Конкурс відбудеться 3 липня у столичному кінотеатрі “Київ”. Учасники представлять стрічки, зняті на мобільні телефони. Переможці отримають сучасні мобільні телефони Nokia N82.

— У конкурсі може взяти участь будь-хто, — пояснює 26-річна Олександра Афендікова, одна з організаторів. — Для цього потрібно зняти на камеру мобільного веселий випадок. Тривалість відео — не більше 30 секунд. Надсилаєте його ММС на номер 8044 або завантажуєте на wap.djuice.com.ua.

Фестиваль відбувається удруге. Цьогоріч на ньому запровадили номінацію “Кращий актор”. Конкурсанти мають розказати вірш чи монолог кіногероя та зняти це на мобільний.

Професійні режисери також беруть участь у конкурсі. Журі попередньо розглянуло заявки, в яких автори виклали ідею своїх фільмів. 18 відібраних журі режисерів знімуть 5-хвилинні стрічки телефонами Nokia N82. Апарати вони вже отримали.

— Мобільне кіно стає популярним, — стверджує член журі, режисер Михайло Костров, 27 років. — Навіть на Берлінському кінофестивалі є конкурс для стрічок, відзнятих мобілками.

Стрічка Кострова “Надписи” торік перемогла в конкурсі мобільного кіно у Києві. Режисер показав у ній написи на біґбордах, плакатах, пачках від цигарок, які застерігають від СНІДу, куріння, зловживання алкоголем.

— Хотів показати, як небезпечно жити в сучасному світі, — розповідає Михайло. — Про фестиваль дізнався випадково, від друзів. Це була моя перша короткометражка. На зйомки витратив 50 гривень.

Лєра Лауда, Газета по-українськи, 30 травня 2008 року