МЗС України: Олег Сенцов був і залишається громадянином України

Sentsov.Oleg

Міністерство закордонних справ України не отримувало жодного повідомлення щодо «надання російського громадянства» режисеру Олегу Сенцову.

Про це “Українській правді” повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

“Жодних офіційних повідомлень від російської влади, від МЗС РФ про надання Сенцову російського громадянства ми не отримували”, – відзначив він.

“Більше того, протягом двох місяців на наші понад 25 нот і запитів ми жодної відповіді не отримали”, – сказав Перебийніс.

За його словами, “в які б там наперстки з громадянством російська влада не грала, Сенцов був і залишається громадянином України”.

“Будь-які дії, які здійснює російська влада на території автономної республіки Крим щодо насильної паспортизації громадян України проти їх волі, є незаконні”, – наголошують в МЗС.

За словами Перебийноса, відмовляючи протягом 2 місяців у дозволі на зустріч Сенцова з консулом, Російська Федерація порушує всі можливі міжнародні конвенції і двосторонні угоди.

Україна продовжить домагатися зустрічі консула із затриманими українцями в Росії (в тому числі з льотчицею Надією Савченко), а також підключатиме міжнародну громадськість – звертатиметься в ОБСЄ, Раду Європи та ін.

Як відомо, Росія заявила, що відмовляє в наданні консульських послуг кримському режисерові Олегу Сенцову у зв’язку з тим, що йому надано громадянство РФ.

“Українська правда”, 10 липня 2014 року