На Черкащині планують знімати стрічку про «Іловайський котел»

Kinoreel

Цього літа на Черкащині, поблизу села Козацьке (Звенигородський район) мають розпочатися зйомки трисерійного українсько-польського фільму, присвяченого подіям під Іловайськом влітку 2014 року, інформує «Детектор медіа».

Про це повідомляє видання «Козацький край» з посиланням на інформацію директора військового музею «Шампань» Олега Бойка.

Майбутній фільм буде ігровим. Раніше ця ж знімальна група зняла документальний фільм про бої під Дебальцевим (Донецька область).

За словами Олега Бойка, попередньо планується задіяти у зйомках 180 акторів, 400 осіб «масовки» та бойову техніку. Орієнтовний час зйомок у полях біля Козацького, де буде відтворено пейзажі «зони АТО» з блокпостами, траншеями і бліндажами – три місяці, з липня по жовтень.

Варто нагадати, що в Україні було знято низку документальних фільмів про трагедію Іловайська:

У 2016 році в Україні і за кордоном почались покази документальної стрічки «Іловайськ. Для тих, хто хоче знати правду».

Стрічку суспільного німецького телеканалу ARD про Іловайський котел «Кривава війна в Україні – Втеча з Іловайська», над якою працювали українські та іноземні журналісти, було номіновано минулого року на 55-му Фестивалі телебачення в Монте-Карло. Авторами фільму є український журналіст Георгій Тихий та його німецький колега Удо Лілішкіс, оператор стірчки – українець Іван Любиш-Кірдей, також у зйомках їм допоміг фотокореспондент Максим Левін. Редактором монтажу виступив Саймон Квак.

«Детектор медіа», 21 червня 2016 року