«Нове німецьке кіно» відбудеться в Україні у 21-й раз

Nove.Nimezke.Kino.15

8 жовтня 2015 року у Києві стартує фестиваль Гете-Інституту в Україні «Нове німецьке кіно», один із найстаріших фестивалів, що представляють кінематограф своєї країни. У програмі – фаворити Берлінале та Німецької кіноакадемії – найкращі національні прем’єри за минулий рік. У 2015-му кінофорум відбудеться у 21-й раз.

Відкриттям кінофоруму стане «Вікторія» Себастьяна Шиппера, володар «Срібного ведмедя» Берлінале. Двогодинний фільм віртуозно знято одним кадром, без єдиної монтажної склейки. Це історія однієї ночі, протягом якої іспанська дівчина Вікторія знайомиться з чотирма хлопцями, а ті обіцяють показати їй «справжній Берлін». Стрічка стала тріумфатором премії Німецької кіноакадемії, отримавши 6 нагород «Лола»: за найкращий фільм, режисуру, операторську роботу, музику, актора і актрису. Саундтрек до «Вікторії» написав електронний неокласик Нільс Фрам.

Олівер Хіршбігель, номінант премії «Оскар» за фільм «Бункер» про останні дні Адольфа Гітлера, знову повертається до теми Третього Рейху і звичайних людей, що потрапили до виру історії. Його нова картина – драма «Ельзер – він міг би змінити світ» – розповідає про теслю Георга Ельзера, який вчинив замах на фюрера 1939 року. У Києві фільм особисто представить сценарист Фред Брайнерсдорфер.

Тема війни та її наслідків стає центральною для іще одного учасника фестивалю – мелодрами «Фенікс» Крістіана Петцольда. Головна героїня фільму, Неллі – жертва Голокосту, якій вдалося вижити у концтаборі. Після закінчення війни вона змушена зробити пластичну операцію, щоб урятувати покалічене обличчя. Чоловік, вважаючи Неллі загиблою, не впізнає її при зустрічі і пропонує незнайомці угоду, яка повинна забезпечити його спадщиною.

Жанр комедії у програмі «Нового німецького кіно» представляє «Дар богів» – фільм про життєві негаразди та ентузіазм актриси, звільненої з театру. Їй дістається педагогічна практика із групою бездомних, і вона вирішує поставити зі своїми колоритними підопічними античну трагедію. Стрічка здобула приз глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі в Мюнхені й була відзначена премією Bavarian Film Awards за найкращу жіночу роль.

Психоделічна драма «Темний світ» стала гостем десятка міжнародних кінофестивалів і принесла авторам приз Німецької кіноакадемії за найкращу жіночу роль другого плану. Дія фільму відбувається у альтернативній Німеччині – де, здається, давно зупинився час.

На гостей фестивалю чекає знайомство з фільмом «Ваал», раніше невідомою роботою Фолькера Шльондорфа, одного з найвизначніших режисерів нового німецького кіно. Фільм 44 роки пролежав на полиці архіву, доки не був знайдений та відновлений, після чого одразу ж представлений на Берлінале. «Ваал» – кіноадаптація однойменної п’єси Бертольда Брехта про поета, який більше керується інстинктами, ніж мораллю. У головній ролі – іще одна німецька легенда, молодий Райнер Вернер Фассбіндер, у майбутньому знаменитий режисер.

Покази «Нового німецького кіно» пройдуть із 8 жовтня у Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Чернівцях. Організатори фестивалю – Гете-Інститут спільно з компанією «Артхаус Трафік».

«Артхаус Трафік», 28 вересня 2015 року