НСКУ про нагороди кінематографістів 2013 року

Ukrainske_Kino_male

Подаємо інформацію НСКУ про нагороди українських кінематографістів у 2013 році.

27.03.2013

Документальний короткометражний фільм Олександра Течинського «Сери та сеньйори» – лауреат премії ім. Андрія Матросова 10-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Премія ім. Андрія Матросова – нагорода, яку вручає оргкомітет фестивалю.

Docudays UA–2013 пройшов у Києві з 22 по 28 березня.

04.04.2013

Кіра Муратова отримала «Ніку» за «Вічне повернення»

У Московському державному академічному театрі оперети відбулася урочиста церемонія вручення XXVI Національної кінематографічної премії «Ніка», яка відкрилася показом фрагмента картини «Важко бути богом» Олексія Германа-старшого.

«Найкращим фільмом країн СНД і Балтії» стала картина режисера Кіри Муратової «Вічне повернення» (Україна), світова прем’єра якої відбулася в кінці 2012 року в рамках основного конкурсу Римського МКФ.

Крім українського фільму, за перемогу в цій номінації боролися фільм-спогад Георгія Параджанова «Усі пішли» (Росія, Грузія, Чехія), стиль якого сам автор визначив як «магічний реалізм»; військова драма «Якщо всі» Наталії Беляускене (Вірменія); фільм-легенда Аюба Шахобіддінова «Небеса – моя обитель» (Узбекистан) і мелодрама естонського режисера Пеетера Сімма «Самотній острів», у створенні якої брали участь Білорусь, Естонія і Латвія.

Отримав статуетку київський продюсер фільму Олег Кохан. «Цей приз належить величезній кількості людей – відзначив він. – Творчій групі на чолі з Кірою Муратовою, співпродюсерам і партнерам картини, підтримка яких допомогла фільму з’явитися на світ. Нова робота Кіри Георгіївни повертає нас у справжнє мистецтво і гру поза часом і національністю. Хочеться, щоб воно було вічним».

06.04.2013

«Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького – володар «Золотої медалі» Бєлґрадського МКФ

Фільм «Ядерні відходи» режисера Мирослава Слабошпицького на Бєлґрадському міжнародному фестивалі документальних і короткометражних фільмів, що проходив протягом 2-6 квітня у столиці Сербії, отримав «Золоту медаль» як найкращий фільм у категорії анімаційних, ігрових короткометражних та експериментальних стрічок.

25.04.2013

«Не менше 50 кг» – найкращий ігровий фільм на фестивалі в Кємєрові

25 квітня в російському місті Кємєрові завершив роботу VII Фестиваль короткометражного кіна, відеоарту й анімації «Бачення» («Видение»).

Переможцем у номінації «Ігрове кіно» стала дебютна короткометражна стрічка «Не менше 50 кг» київської режисерки та сценаристки Марини Артеменко.

30.04.2013

Стрічка Дарії Онищенко «Істальгія» отримала перемогу на німецькому кінофестивалі Sehsüchte

Sehsüchte – це найбільший фестиваль студентських фільмів в Європі. Його проводять з 1972 року у самому центрі Німеччини – у Потсдам-Бабельсбергу, що поруч із Берліном. За цей час фестиваль став однією з найважливіших кінематографічних подій Європи, оскільки щороку його відвідують тисячі молодих кінематографістів з усього світу.

Організатори фестивалю – Академія кіно і телебачення «Конрад Вольф». Щороку Академія відзначає кращі студентські фільми в 11-х номінаціях.

Фільм «Істальгія» отримав нагороду у номінації «Краще виробництво». За словами журі, вони вивчили всі умови, за яких створювалася стрічка, і дійшли одностайного висновку – фільм вартий нагороди. Журі вразила, перш за все, налагоджена командна робота великої інтернаціональної групи (стрічку знімали в Україні, Сербії та Німеччині), професіоналізм продюсерів та їх спрямованість на кінцевий результат.

07.05.2013

«Срібний Жан-Люк» сюжетові «Першого кроку в хмарах»

Короткометражний фільм режисера Аліни Горлової «Перший крок у хмарах», створений нею за власним сценарієм за мотивами однойменного оповідання культового польського письменника Марека Хласко й опублікований та прокоментований на сайті «Сценарна Майстерня», став одним із переможців Четвертого міжнародного фестивалю авторського кіна «Кінолікбез», що проходив у російському місті Барнаулі, на Алтаї.

Аліна Горлова удостоєна нагороди «Срібний Жан-Люк» «Сила слова» за найкращий сюжет.

15.05.2013

«Не менше 50 кг» нагороджено в Ярославлі

Дебютний фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг» виборов один із трьох рівноцінних призів на 5-му Відкритому міжнародному кінофестивалі в російському місті Ярославлі, що має назву «Ти не сам». Це категорія ігрових фільмів про людей, які потрапили до складної життєвої ситуації.

Також на фестивалі «Ти не сам» спеціальним призом «Стійкий олов’яний солдатик», поряд з іншими, нагородили Майстерню драматургії й телебачення Київського національного університету театру, кіна й телебачення ім. Івана Карпенка-Карого.

25.05.2013

Українські переможці фестивалю «Кінолітопис–2013»

21-25 травня у Києві пройшов дванадцятий фестиваль документальних фільмів «Кінолітопис». На ньому було представлено кіно з 20 країн світу, 28 стрічок – уперше. Головною подією стала світова прем’єра фільму «Спрага світу» режисера Яна Артюса-Бертрана.

Нагородами, зокрема, були відзначені українські фільми в різних номінаціях:

 • Номінація «Кїивська кінопремія» – Гран-прі у номінації «Яскрава особистість сучасної України» – фільм «Перехрестя долі», режисер Андрій Соколовський, 2012 (Україна)
 • Гран-прі у номінації «Нове життя-старому кіно» – фільм «Колір часу – війна», режисер Олег Павлюченков, 2012 (Україна) – «За впровадження нових технологій в роботі з кінолітописним матеріалом»
 • Номінація «Початок» – за фільми «Ваня», «Тімка», «Не менше 50 кг», режисери Марина Артеменко, Оксана Артеменко, 2012–2013 (Україна)
 • Номінація «Ігрове кіно. Короткий метр» – «Помин», режисер Ірина Цілик, 2013 (Україна) – «За найкращий ігровий короткометражний фільм»

Дипломи в різних номінаціях:

 • «Дивись і пам’ятай», автор О.Єлагін, режисер В.Бикодір, 2013 (Україна) – «Найкращий документальний короткометражний фільм»
 • «Відкритий урок. Поза Євро–2012», режисер Наталія Машталер, 2012 (Україна) – «За найкращий репортаж у документальному кіно»
 • «Пересопницьке Євангеліє – видатна пам’ятка українського Відродження», режисери А.В.Васільєв, В.М. Власенко, Н.В.Лобко (Україна) – «Найкращий навчальний фільм»
 • «Історія шедевра. Олександр Мурашко», режисер Віктор Стеганцов, 2012 (Україна) – «За відображення трагічного життя українського генія»
 • «Український пересмішник. 100-тю А.Сови присвячується», режисер Світлана Красножон, 2013 (Україна) – «За розкриття образу видатного українського гумориста»
 • «Храм Укркінохрніки», ред. О. Завгородня, 2012 (Україна) – «За збереження історії держави Україна»
 • Диптих аматорського кіно – «Василь Макух. Вільний син невільного народу», 2012 , «Олекса Гірник і незалежна соборна Україна», 2013, режисер Юрій Бурих, продюсер Віктор Тупілко (Україна) – «За увічнення пам’яті особистостей, які віддали життя за ідею»
 • «Хачкари. Родинні святі хрести», автор Арсен Пошатян – «Авторський дебют» (Україна – Вірменія)

10.06.2013

«Ваня» став найкращим на кінофестивалі в Іспанії

Фільм Оксани Артеменко «Ваня» продовжує збирати нагороди. Тепер зворушлива історія українського хлопчика з дитбудинку стала найкращим короткометражним фільмом Міжнародної програми фестивалю Оpera Prima en Corto в Іспанії.

«Ваня» Оксани Артеменко вже має нагороди з Європи – фільм отримав відзнаку італійського кінофесту Dieciminuti за найкращу акторську гру. Італійському журі запав у душу маленький Нікіта Івченко, який зіграв головного героя.

11.06.2013

«Очерет» та «Ескімо» – призери Міжнародного кінофестивалю кіношкіл у Порто

Руслан Батицький та Марія Пономарьова здобули одразу два призи 10-го Міжнародного кінофестивалю кіношкіл в м. Порто, Португалія (10ª edição do MIFEC – Mostra Internacional de Filmes de Escolas de Cinema).

«Очерет» Руслана Батицького вдостоєний Спеціального призу журі, а «Ескімо» Марії Пономарьової – Призу за найкращу режисуру.

18.06.2013

«Не менше 50 кг» з відзнакою «Золотого витязя»

На черговому кінофорумі «Золотий витязь», який проводиться в Росії, стрічка Марини Артеменко нагороджена дипломом, що має формулювання – «За форму, яка і є змістом».

02.07.2013

«Не менше 50 кг» – п’ята фестивальна нагорода

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг» отримав свій п’ятий фестивальний приз. Цього разу на Третьому міжнародному молодіжному кінофестивалі «Світло світу» («Свет миру»), що проходить у Ярославській області Російської Федерації й засновником якого є Рибінська єпархія Російської православної церкви.

«Не менше 50 кг» завоював перше місце серед фільмів у категорії «Гумор».

09.07.2013

«Час життя об’єкта в кадрі» відзначено на FIDMarseille

Фільм Олександра Балагури «Час життя об’єкта в кадрі» отримав на Міжнародному фестивалі документального кіно в Марселі FIDMarseille спеціальну відзнаку журі.

Марсельский фестиваль документального кіно FIDMarseille проводиться у Франції щорічно з 1989 року. Журі нагороджує учасників у міжнародній, національній та дебютній категоріях. Цього року фестиваль проходив з 2 по 8 липня і представив глядачам понад 150 фільмів.

20.07.2013

Українські переможці Одеського МКФ–2013

На сцені Оперного театру вперше була вручена нагорода за «Найращий український повнометражний фільм». «Золотого Дюка» з рук почесних гостей фестивалю – акторів Алєксандра Кузнєцова та Ольґи Кабо – отримали режисери картини «Параджанов» Олена Фетісова і Серж Аведікян. Творці картини про великого режисера подякували Одеському кінофестивалю, на якому рік тому презентували проект свого фільму на пітчинґу.

Найращим українським фільмом в короткометражній секції члени журі визнали картину «Дорога» Максима Ксенди.

Короткометражною стрічкою, що заслужила спеціальний диплом журі, став незалежний документальний проект Олександра Течинського «Сери та сеньйори».

Журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI також визначило кращі українські фільми. Ними стали повнометражна стрічка Валентина Васяновича «Креденс», за «акцентування проблем сучасності з гумором», і короткометражна картина «Уроки української» Руслана Батицького, яка «вразила журі своєю жахливою красою і кінематографічною потужністю».

25.07.2013

«Не менше 50 кг»: Шоста фестивальна відзнака

На російському кінофестивалі «Дирижабль» стрічка Марини Артеменко одержала диплом за «яскраво виявлену кінематографічність».

25.07.2013

«Істальгія» продовжує збирати нагороди

Створена за підтримки Держкіно стрічка Дар’ї Онищенко «Істальгія» отримала «Бронзове Ґроно» 42-го Міжнародного кінофестивалю у польському Лагові та диплом Екуменічного журі Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос».

24.08.2013

Юрій Речинський здобув «Серце Сараєво»

Український режисер Юрій Речинський переміг у номінації «Найкращий документальний фільм» 19-го кінофестивалю в Сараєво. Його дебютна повнометражна стрічка «Хворісукалюди» здобула «Серце Сараєво» та винагороду у розмірі три тисячі євро, повідомляє на сайт форуму.

01.10.2013

«Не менше 50 кг» – приз «Кінокімерії»

Стрічка «Не менше 50 кг» Марини Артеменко брала участь у конкурсній програмі VIII Міжнародного фестивалю аматорського кіно «Кінокімерія» – номінація «Найкращий професійний некомерційний фільм» – і святкувала перемогу, отримавши приз та диплом переможця.

Фестиваль проходив від 24 по 30 вересня в Херсоні та в одному з пансіонатів на Арбатській стрілці.

07.10.2013

«Хворісукалюди» – найкращий документальний фільм на фестивалі «Рейнденс» у Лондоні

«Рейнденс» – найбільший британський фестиваль незалежного кіно.

10.10.2013

«Не менше 50 кг» – приз фестивалю KONIK

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг» на Відкритому фестивалі короткометражного незалежного кіно KONIK, що проходив у Москві, нагороджений призом «За виразність і легкість».

18.10.2013

У кінці вересня фільми творчого об’єднання МІКНУ були відзначені на двох фестивалях

Експериментальна робота «Візитери» отримала «Best SEE Talents Experimental Film Award» на грецькому кінофестивалі 10th Naoussa International Film Festival, а протикурильний анімаційний фільм «Three steps in smoke» здобув головну нагороду українського фестивалю соціальної реклами «Молодія».

27.10.2013

Українські переможці МКФ «Молодість»–2013

Найкращим фільмом національного конкурсу визнали «Повернення» Олександра Ратія. Фільм отримав приз – сертифікат на 2500 доларів.

Спеціальні відзнаки національного конкурсу:

 • «За майстерність викликати емоцію» – фільм «Дорога» Максима Ксьонди;
 • «За гуманітарну іронію» – «З людського життя. Богема» Ганни Федоряченко;
 • «За збереження традицій українського кінематографу» – «Помин» Ірини Цілик.

«Помин» Ірини Цілик також отримав диплом екуменічного журі.

«Іван Сила» Віктора Андрієнка отримав диплом «За найкраще режисерське рішення» конкурсу «Молодість – дітям».

27.10.2013

«Не менше 50 кг». Італійська відзнака

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг» отримав особливу відзнаку журі на міжнародному кінофестивалі в Італії – Fano International Film Festival.

29.10.2013

«Не менше 50 кг». Нагорода «Арт-Изо»

Фільм учасниці «Сценарної Майстерні» Марини Артеменко «Не менше 50 кг» визнано найкращим ігровим короткометражним фільмом тривалістю до 15 хвилин на російському фестивалі «Арт-Изо».

12.11.2013

У «Не менше 50 кг» – 14 нагорода!

Фільм Марини Артеменко «Не менше 50 кг» визнано найкращим ігровим короткометражним ігровим фільмом на російському кінофестивалі «Метри».

29.11.2013

Українсько-турецький фільм «Люби мене» здобув міжнародне визнання

Стрічку українського режисера Марини Ер Горбач «Люби мене» високо оцінили глядачі в семи країнах і удостоїли міжнародної нагороди «Кращий фільм» кінофестивалю FerFilmFestivalв у Косово.

Це перший спільний українсько-турецький фільм, який розповідає непросту історію кохання і стосунків двох людей, що випадково зустрілися.

07.01.2014

«Алкоголічка». Фестивальне визнання

Наприкінці 2013 року дебютний ігровий короткометражний фільм «Алкоголічка» режисерки Юлії Гонтарук та сценаристки Марисі Нікітюк, створений за державного фінансування компанією «Директорія кіно» (продюсер Ігор Савиченко), тріумфував на міжнародних кінофестивалях у Єревані та Делі…

Стрічку Юлії Гонтарук визнано найкращою на 10-му міжнародному кінофестивалі «КИН», який проходив від 14 по 18 грудня у столиці Вірменії Єревані. У програмах фестивалю демонструються та змагаються поміж собою стрічки, створені режисерами-жінками.

Слово «кин» з вірменської мови перекладається як «жінка», а метою фестивалю є сприяння жіночій творчості, єднанню жінок-режисерів з різних куточків світу і сприяння порозумінню між різними культурами та одне з одним.

На 2-му Делійському міжнародному кінофестивалі (Delhi International Film Festival), що відбувався протягом 21-27 грудня в столиці Індії Нью-Делі, «Алкоголічку» названо переможницею у міжнародній конкурсній програмі короткометражних фільмів (Best world short film).

НСКУ, 1 квітня 2014 року