«Очерет» удостоєний Премії ім. Тарковських

Ukraine.Goodbye

Перегляди конкурсних фільмів Премії ім. Арсенія та Андрєя Тарковських тривали з 18 до 22 вересня в Синій залі Київського Дому кіна. Лавреатів було названо 23 вересня.

Найкращим ігровим фільмом було названо «Очерет» режисера Руслана Батицького, картина якого є частиною проекту «Україно, goodbye!».

Ще відзначені два фільми з проекту: «Ворона» Максима Черниша отримала диплом журі, «Пиріг» Юрія Ковальова – диплом оргкомітету за правильне режисерське рішення у виборі актора Микити Сітдікова на одну з головних ролей.

З на загал 50 фільмів з України та Росії за премію ім. Тарковських змагалися шість стрічок, створених у межах проекту «Україно, goodbye!»: «Красива жінка», реж. Альони Алимової, «Борода» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Н.І.В.У» Дана Воронова, «Пиріг» Юрія Ковальова, «Ворона» Максима Черниша та «Очерет» Руслана Батицького.

Міжнародна премія ім. Тарковських в царинах поезії та кіна заснована 2007 року. Премія присвячена пам’яті Арсенія та Андрєя Тарковських – видатних поета й режисера, чия творчість увійшла до золотого фонду світової поезії та кіномистецтва. Її зафундовано з метою підтримки найкращих зразків класичної сучасної поезії, а також відродження найкращих традицій авторського ігрового й документального кіна України й Росії.

Премію засновано міжнародним поетичним фестивалем «Каштановий Дім» за підтримки корпорації «ІСД», що входить до числа найбільших транснаціональних компаній, які займають ключові позиції у виробництві сталі Центрального та Східно-Європейського регіону.

Міжнародна премія Тарковських складається із грошової винагороди, диплому й ексклюзивного кубка ручної роботи.

«Україно, Goodbye!», 23 вересня 2012 року