Офіційна заява Ukrainian Film Distribution щодо результатів прокату фільму «Межа» в Україні

UFD

Подаємо офіційну заяву дистриб’юторської компанії Ukrainian Film Distribution щодо результатів прокату українсько-словацького фільму «Межа» Петера Беб’яка в Україні.

Протягом останнього тижня продюсером Андрієм Єрмаком розгорнуто активну інформаційну кампанію, в рамках якої лунають звинувачення на адресу компанії «Юкрейніан Фільм Дистриб’юшн» у незадовільних результатах прокату фільму «Межа» в Україні.

[29 листопада 2017 року] відбулася прес-конференція пана А. Єрмака, на якій були зроблені заяви, що не відповідають дійсності.

Ми не хочемо втягуватися у безплідну дискусію зі взаємними звинуваченнями і тим самим піарити ініціаторів конфлікту. Проте, змушені надати роз’яснення з деяких принципових моментів, щодо яких пролунали безпідставні заяви.

Відповідально заявляємо, що слова пана А. Єрмака про успішний прокат фільму «Межа» в усьому світі абсолютно не відповідають дійсності. Так, картина мала комерційний успіх у Словаччині (для ринку якої і була, власне, створена), але зазнала провалу у сусідній Чехії. Стосовно інших ринків, за даними відкритих джерел, у жодній іншій країні даний фільм на сьогодні у прокат не виходив.

Також нісенітницею є твердження, ніби в українських кінотеатрах вишиковувалися черги з сотень людей, які бажали, але не мали змоги потрапити на сеанс перегляду фільму «Межа».

Шкода, що деякі засоби масової інформації вдалися до розповсюдження таких фейків. Наші юристи аналізують публікації, пов’язані із заявами пана А. Єрмака, і в разі необхідності наша компанія звернеться до суду для захисту своєї ділової репутації.

Стосовно власне прокату фільму, можемо погодитися лише з одним твердженням пана А. Єрмака: на території Закарпатської області відвідуваність сеансів була вищою за середній показник по всій країні. Але частка цього регіону у загальних касових зборах в Україні приблизно дорівнює 1 відсотку і в жодному разі не могла суттєво вплинути на загальноукраїнський результат.

В цілому по Україні заповнюваність залів на сеансах фільму «Межа» була меншою ніж 5%, у той час як середній показник по всіх фільмах у листопаді 2017 року перевищив 30%. Безумовно, з економічних причин кінотеатри були змушені скорочувати сеанси, на які немає глядачів. Це логічно, і звинувачувати у цьому дистриб’ютора або кінотеатр непрофесійно.

Стверджуємо, що касові збори від прокату фільму «Межа» повністю відповідають комерційному потенціалу картини стосовно ринку України. Це – реальний факт.

А тепер про хороше. Ми щиро вдячні всім партнерам, які підтримали нас у цій неприємній ситуації і продовжують довіряти нам як професійній компанії, одному з лідерів ринку кінопрокату в Україні.

Наразі ми готуємо великий блок українського контенту для презентації вітчизняним кінотеатрам на Зимовому кіноринку у грудні. Продовжуємо працювати з українськими фільмами і надалі, віримо в успішність національного кінопродукту на ринку України.

Ukrainian Film Distribution, 1 грудня 2017 року

Судячи з коментарів представників дистриб’ютора, вони не мають права повідомляти фактичні результати кінопрокату (підсумки першого та другого вікендів показів) «Межі», які б унаочнили ситуацію, що склалася. Слід сподіватися, що дозвіл продюсерів фільму на розголошення такої інформації буде отримано найближчим часом.