На ОМКФ покажуть спеціальну програму «Турецький фокус»

OMKF

7-й Одеський кінофестиваль представляє позаконкурсної програму «Турецький фокус», куди увійшли роботи, як молодих режисерів, так і визнаних майстрів турецького кінематографа.

У програмі покажуть фільми «Альбом» Мехмета Кана Мертоглу, «Плющ» Толга Карачеліка, «Холод Каландара» Мустафи Кари «Сон Метелика» Йилмаза Ердогана та «Надія» Йилмаза Гюнея.

Фільм «Альбом» (Albüm, 2016, реж. Мехмет Кан Мертоглу), по правді може вважатися сімейним фотоальбомом: картина розповідає історію бездітного подружжя, яке вирішило всиновити дитину. Через існуючі упередження пара намагається переконати оточуючих, що немовля насправді їх, імітуючи навіть вагітність. Свою дебютну роботу режисер представив на «Тижні критики» цьогорічного Каннського фестивалю, де картина отримала нагороду «France 4 Visionary Award», а також номінувалася на премію «Золота камера».

Драма Толга Карачеліка «Плющ» (Sarmaşık, 2015) розповідає про долю екіпажу однойменного суховантажу. Через несплату внеску корабель був конфіскований адміністрацією порту. Позбавленим документів членам команди залишається тільки чекати вирішення ситуації. Градус нетерпимості і роздратованості серед екіпажу зростає. І коли запаси і розваги на борту починають закінчуватися, дрібні конфлікти переростають в справжню війну. Друга за рахунком робота Карачеліка стала найкращим фільмом Лондонського Іст-Енд кінофестивалю 2015 року, була представлена на фестивалі в Карлових Варах і в Стамбулі, а також в міжнародній конкурсній програмі фестивалю «Санденс»,

Картина режисера Мустафи Кари «Холод Каландара» (Kalandar Soğuğu, 2015) підкорила Стамбульський МКФ, завоювавши одразу чотири нагороди, включаючи головну – «Золотий тюльпан». У центрі сюжету – Мехмет, житель гірського села поблизу Чорного моря. Сім’я героя вважає марними його пошуки дорогоцінних металів, і сам Мехмет починає втрачати надію, але можливість битися з биком повертає йому віру в себе. Прем’єра фільму відбулася на 28-му Токійському кінофестивалі і завоювала приз за Найкращу режисуру.

«Сон Метелика» (Kelebeğin Rüyası, 2013, реж. Йилмаз Ердоган), висувався від Туреччини на премію «Оскар» за Найкращий фільм іноземною мовою. Ердоган відомий не тільки як режисер, але і завдяки своїм ролям у фільмах «Сезон носорогів» з Монікою Беллуччі і «Шукач води» із Расселом Кроу і Ольгою Куриленко. Події картини «Сон Метелика» відбуваються в шахтарському містечку в 1941 році, де два молодих поета в перервах між важкою роботою намагаються відродити любов до віршів серед місцевих жителів. Однак це не так просто, як здається.

«Надія» (Umut, 1970) знаменитого режисера і легендарного актора турецько-курдського походження Йилмаза Гюнея оповідає про бідного водія фаетона, який після низки несправедливих інцидентів, пускається на пошуки міфічного скарбу в надії виправити своє фінансове становище і прогодувати сім’ю. Свого часу картина не вийшла в широкий прокат через заборону турецької Комісії з питань кіно. Сам режисер неодноразово притягувався до відповідальності через свої політичні погляди, і більшу частину своїх сценаріїв написав у тюремному ув’язненні. За межами Туреччини режисер став відомий завдяки автобіографічному сценарію до фільму «Дорога» (Yol), який виграв «Золоту пальмову гілку» і ще дві нагороди на Канському МКФ в 1982 році. Також в арсеналі кінонагород Гюнея: Спеціальна згадка на фестивалі в Локарно в 1979, два призи FIPRESCI в 1977 і 1981 на Берлінському МКФ, Почесна згадка на 30-му Берлінале за фільм «Ворог» (Dusman) режисера Зеки Ектена.