«Опоблок» і «Інтер» протестують проти вилучення російських телепрограм з квоти європейського продукту на ТБ і радіо

Верховна Рада України

Депутати фракції «Опозиційний блок» Дмитро Шпенов, Юрій Павленко та Юрій Мороко зареєстрували у парламенті проект «Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 17 травня 2016 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо визначення передач європейського виробництва)», повідомляє «Детектор медіа».

Автори постанови стверджують, що законопроект було ухвалено з порушеннями регламенту і процедури голосування.

Керівництво Верховної Ради повинно буде поставити на розгляд внесену депутатами «Опоблоку» постанову.

Нагадаємо, 17 травня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо визначення передач європейського виробництва)». За ухвалення в другому читанні та в цілому відповідного законопроект №2766 проголосували 229 народних депутатів. Цей закон передбачає вилучити російський аудіовізуальний продукт з квоти європейського продукту на телебаченні та радіо (крім супутникового мовлення).

19 травня Inter Media Group (канал «Інтер») розповсюдила заяву з протестом пройти ухвалення Верховною Радою законопроекту №2766.

«Inter Media Group переконана, що дотримання законів є основоположною нормою існування правової держави. Впевнені, що, оскільки під час розгляду законопроекту №2766 парламентом неодноразово грубо порушувався регламент, даний законопроект не повинен вступити в силу. Факти таких порушень загальновідомі і вже неодноразово озвучувалися народними депутатами та експертами. Зокрема, в парламенті зареєстрований проект постанови про скасування прийнятого рішення: оскільки відбулося грубе порушення вимог регламенту, рішення не може вважатися прийнятим і підлягає скасуванню», – заявляє медіагрупа.

Inter Media Group також заявляє, що законопроект обмежує конкуренцію на українському ринку і надає преференції виробникам телепродукції ряду країн. «У число цих держав не потрапляють деякі країни Європи, країни Латинської Америки, Азії, Австралії, продукція яких користується успіхом на українському ринку», – йдеться у заяві.

Водночас медіа група не повідомляє, що йдеться, насамперед про аудіовізуальний продукт виробництва Росії.

«Inter Media Group підкреслює, що введення будь-яких заборон обмежує права телеглядачів, зменшує телеперегляд, унеможливлює розвиток телевізійної галузі та веде до скорочення робочих місць», – підсумовує група, одним з власників якої є депутат «Опоблоку» Сергій Льовочкін.

Нагадаємо, законопроект №2766 передбачає викласти частину 4 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у новій редакції:

«Ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 7.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:

передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;

у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цієї частини передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами – резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення».

«Детектор медіа», 19 травня 2016 року