У Лос-Анжелесі стартувала оскарівська кампанія «Донбасу»

Donbass.1

5 листопада 2018 року в Лос-Анжелесі пройшов показ «Донбасу» Сергія Лозниці в присутності режисера. Захід відбувся в Американському інституті кіномистецтва (AFI): в різні роки свої фільми там представляли, зокрема, Аньєс Варда, Ніколас Віндінґ Рефн і Леос Каракс.

Український Оскарівський комітет обрав стрічку в якості національного претендента на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. У рамках оскарівської промо-кампанії в Лос-Анджелесі відбудеться п’ять показів драми про події на сході України; перший сеанс для кіноакадеміків пройшов з аншлагом 4 листопада у кінотеатрі NeueHouse.

Фільм Сергія Лозниці складається з тринадцяти коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу.

«Донбас» був вперше показаний в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де був відзначений премією за режисуру.

Північноамериканська прем’єра драми пройшла на Міжнародному кінофестивалі в Торонто у секції Contemporary World Cinema.

Фільм також включений у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії.

Ініціатором та організатором оскарівської промо-кампанії виступила кінокомпанія «УкрКіно» за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

«Донбас» створювався в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії.

Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов, кінокомпанія «Артхаус Трафік».

«Донбас» вийшов в український прокат 18 жовтня.

«Артхаус Трафік», 6 листопада 2018 року