Режисерові Отару Іоселіані – 80 літ

Ioseliani

2 лютого 2014 року виповнилося 80 літ від дня народження кінорежисера, сценариста, актора, класика світового кіно Отара Іоселіані.

Учень Олександра Довженка (навчався на славетному Довженковому курсі у ВДІКу) вже після оприлюднення свого першого повнометражного фільму «Листопад» (1966)  стає всегрузинською і всесоюзною знаменитістю. Наступні дві стрічки, зняті в Грузії («Жив співучий дрозд», 1970,  «Пастораль», 1975), зміцнили авторитет режисера як автора, що уміє добувати найглибші смисли на обмеженому сегменті життєвого часопростору.

Від початку 1980-х живе і працює у Франції, не пориваючи зв’язків із Грузією, найпромовистішим доказом чого є документальна картина «Грузія одна» (1994). Поставив фільми «Фаворити місяця», «Істина у вині», «Ранок понеділка» та ін., які отримали чимало призів міжнародних кінофестивалів.

Про Олександра Довженка говорить у документальній стрічці свого однокурсника Роллана Сергієнка «Сповідь про вчителя» (1996). Отар Іоселіані не раз бував в Україні, востаннє 2011-го на Одеському фестивалі, де було презентовано його картину «Шантрапа».

Славетному кіномитцеві наші вітання! З побажаннями многих літ і натхнення творити нові фільми.

НСКУ, 3 лютого 2014 року