Фільм «Підірвати Гітлера» виходить у кінопрокат 9 червня

Pidirvaty.Hitlera

9 червня 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить історична драма «Підірвати Гітлера», що розповідає про замах на життя фюрера. Фільм поставив німецький режисер Олівер Хіршбігель, відомий глядачам за картиною «Бункер» про останні години Третього рейху.

8 листопада 1939 року у мюнхенському шинку «Бюргербройкеллер», де Гітлер щороку в річницю «Пивного путчу» виступав перед ветеранами націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, прогримів вибух. Саморобну бомбу з годинниковим механізмом тесля Георг Ельзер заздалегідь вмонтував у колону, перед якою зазвичай встановлювали трибуну вождя.

Фільм шукає відповідь на питання – ким був Георг Ельзер, людина, якій забракло всього 13 хвилин, щоб змінити хід світової історії.

Головні ролі у картині «Підірвати Гітлера» виконали зірки німецького кіно – Крістіан Фрідель, Катаріна Шюттлер, Йохан фон Бюлов. Режисер Олівер Хіршбігель відомий своїми фільмами, що досліджують неоднозначну людську природу: «Експеримент» (2000, приз за режисуру на Монреальському МКФ) про відомий експеримент із «наглядачами» та «ув’язненими», і «Бункер» про останні десять днів Гітлера (2004, номінація на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою»). Олівер Хіршбігель розповідає, що його вразило в Ельзерові: «Його проникливість. Він не належав до жодної партії, він просто був внутрішньо незалежною людиною, здатною самостійно мислити. Людиною, якій цікавий світ і не цікаві рамки життя обивателя. Він відчув енергію руйнування у тій системі, яка підкоряла собі все, силоміць придушувала будь-яку індивідуальність. Це суперечило його суті».

«Підірвати Гітлера» виходить в український прокат 9 червня. Картину побачать глядачі у Києві та Одесі. «Підірвати Гітлера» демонструється в українській озвучці. У столичному кінотеатрі «Жовтень» фільм можна побачити мовою оригіналу з субтитрами.

«Артхаус Трафік», 3 червня 2016 року