Підсумки ІІІ Фестивалю екранних мистецтв «Пілігрим»

Piligrim

З 21 по 23 квітня 2016 року у Житомирі тривав ІІІ Фестиваль екранних мистецтв “Пілігрим”, повідомляє “Укрінформ“.

Цього року на розсуд журі були представлені 90 короткометражних фільмів. Географія фестивалю охопила не лише міста України, а й Грузії, Естонії та Росії.

Переможців визначали за кількома номінаціями та категоріями. Очолив журі фестивалю кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко. Членом журі фестивалю був голова НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

Гран-прі фестивалю “Пілігрим” здобув В’ячеслав Бігун із міста Тячів за бездіалогову екранізацію за мотивами оповідання Олександра Довженка “Мати” у 20-хвилинному фільмі “Мати. В ім’я мільйонів” (фільм представляв Україну та Естонію).

Як краща операторська робота був відзначений ролик “Мандрівка до Єгипту” Олексія Ніколаєва з Маріуполя.

Спеціальні призи також отримали кияни Олександр Спаринський за поєднання анімаційних технологій у фільмі “Закоханий їжачок” і Анжела Богаченко – за поетичне розкриття теми космосу у короткометражці “А у вас дім далеко від нас?”.

У категорії “Аматори” третє місце посіла кіноробота “Я покажу тобі кіно” від авторів із Херсона – Ігоря Вороніна та Віктора Бикодира; друге – “Бердичівський Бродвей” (Алла Міщук), перше – фільм “Люблю музей” (Віктор Булига, Станіслав Лозовський і Дмитро Максимчук, місто Рівне).

Кращими студентськими творами члени журі визнали фільми “Чарівний чарівник” житомирянки Анастасії Кравченко, “Щур” Михайла Ваколюка з Нетішина та кінострічку київських авторів Марії Щербак та Олександра Корєшкова “Дякую, мамо”.

У номінації “Професіонали” нагороди отримали харків’янин Василь Хачик (фільм “Скляний”), вінничанин Василь Медяний (фільм “Відпустка дикуном”) і столична режисерка Марина Гришай (фільм “Сомнамбули”).

Кращим анімаційним фільмом “Пілігриму” стало “Нерозділене кохання” Юлії Огінської із Житомира. Друге і третє місце у цій номінації здобули також житомиряни Дмитро Романюк (фільм “Рибалка”) та Олена Кириченко (фільм “Чайка”).

Додатково, грошовими преміями у розмірі 1 тис. грн, десятьох учасників фестивалю відзначив президент фонду “Любов врятує світ” Ігор Романцов. Такі заохочення отримали Олександр Спаринський із Києва (фільм “Закоханий їжачок”), Аліса Ільїна з міста Попільня Житомирської області (фільм “Роби як я, роби краще від мене”), Тарас Олянишин із Тульчина (“Край, де народився геній”), житомирянка Анастасія Іванюк (“Муза і музикант”), Ігор Воронін і Віктор Бикодир із Херсона (“Я покажу тобі кіно”), Богдан Голеня із Новограда-Волинського (“Леся Українка”), В’ячеслав Бігун (“Мати. В ім’я мільйонів”), Ольга Білошицька (“Людина поза кадром. Альфред Федецький”), Ольга Яценко з Житомира (“Парадокс щастя”), Анастасія Кравченко (“Чарівний чарівник”).

Засновниками фестивалю “Пілігрим” є Управління культури Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирський коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка та Національна спілка кінематографістів України.

Деякі роботи переможців ІІІ конкурсу-фестивалю екранних мистецтв “Пілігрим” будуть представлені цьогоріч на Міжнародному фестивалі фільмів і телерадіопрограм для дітей та юнацтва “Золоте курча”.

Про це повідомив генеральний директор фестивалю “Золоте курча” Валентин Мисливий 23 квітня під час закриття фестивалю “Пілігрим” у Житомирі.

“Учасники представили дуже багато хороших робіт, тому обирати найкращі було важко. Частину переглянутих робіт із дозволу авторів я хотів би представити на своєму фестивалі, а кращі з них будуть відібрані для участі в кінофестивалі в Болгарії”, – сказав він.

Валентин Мисливий оцінював кінотвори учасників “Пілігриму” вже вдруге.

Укрінформ“, 23 квітня 2016 року