В Україні розпочалися заходи з вшанування 75-річчя з дня народження Івана Миколайчука

1465321894

В Україні розпочалися заходи з вшанування 75-річчя з дня народження класика поетичного кіно – Івана Миколайчука, інформує Міністерство культури України.

3 червня 2016 року у Національному центрі народної культури Музеї Івана Гончара в столиці пройшов пам’ятний вечір Івана Миколайчука.

Розмову-спогад про видатного митця провела народна артистка України Валентина Ковальська у супроводі народної артистки України, Героя України Ніни Матвієнко.

«Він був актором від Бога і від народу, кінозіркою 60–70-их років, справжнім, як сама Природа, йому всі вірили, називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком», – сказала Валентина Ковальська.

До діалогу долучились численні представники творчої та кіноспільноти – актори, режисери, кінокритики. Взяв участь у вечорі і Міністр культури України Євген Нищук. Політик зазначив – постать Івана Миколайчука відіграє особливу роль і в його житті.

«Для мене велика честь сьогодні долучитися до такого камерного, глибокого вечора, присвяченого велету українського кіно. У 90-х роках, коли я вступав на навчання до театрального Університету театру та кіно імені Карпенко-Карого, я й сам хотів бути схожим на Івана Миколайчука. Я перетинався в роботі з велетами його покоління – Костем Степанковим, Броніславом Брондуковим, а також отримав частку історії Миколайчука. Це – безцінно, – сказав Євген Нищук. – В особі Івана Миколайчука наша нація має світового героя, сповненого сили та позитиву, який пробуджував дух народу. «Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко», – казав про Миколайчука Сергій Параджанов. Він – один з тих мистецьких скарбів, які ми маємо берегти та доносити нащадкам».

В рамках вечора був також показаний фільм Василя Вітера «Іван Миколайчук. Тризна» та прозвучала музична програма українських народних пісень.

14 та 15 червня заплановано низку заходів на батьківщині Івана Миколайчука – у Чернівецькій області. Зокрема, у відкритому кінотеатрі у дворику Чернівецької міської ратуші будуть продемонстровані фільми за участю Івана Миколайчука, буде погашена ювілейна марка, у селі Чортория Кіцманського району, де народився Іван Миколайчук, пройде зустріч з провідними митцями українського кіно, виставка робіт майстрів народного мистецтва Буковини та мистецькі фестивалі «На гостини до Івана», «Іванова Переберія», «Миколайчук-Фест».

Також 15 червня у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені О. Кобилянської буде показана вистава «Небилиці про Івана, знайдені у мальованій скрині з написами» у постановці Львівського національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Міністерство культури України, 5 червня 2016 року