Розпочав роботу український національний павільйон у Каннах

CannesIFF

У Каннах, на 67-му кінофестивалі, розпочав свою роботу український національний павільйон. 15 травня 2014 року відбулася перша презентація.

Гендиректор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі та засновник благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський представили національний конкурс «Молодості».

У павільйоні представили українських учасників секції Short Film Corner, де беруть участь 5 короткометражок: «Прості речі» Олександра Ратія, «Інь, і що з цим робити» Мирослави Хорошун, «Абонент» Оксани й Марини Артеменко,  та два фільми, зроблені у копродукції: «Кохання змінює» (Love Changes) Джейн Капрісс (США/Україна), «Балажер. Коригування дійсності» (Balazher. Korrekturen der Wirklichkeit) Лесі Кордонець (Швейцарія/Україна).

Олександр Ратій та Мирослава Хорошун представили свої фільми в павільйоні особисто. Нагадаємо, що Ратій – переможець національного конкурсу «Молодості»–2013. Його фільм «Повернення» минулого року також показували на каннському Short Film Corner.

Наталка Гуменюк, журналістка hromadske.tv, медіа-партнера українського павільйону, представила Громадське телебачення – телебачення нового покоління української революції. Наталка розповіла, як можна створити новітню медіа-платформу, що перевершує традиційні зйомки за рахунок фільмування на мобільні пристрої.

Ще 2 презентації відбудуться в павільйоні: 16 травня тут представлять українські анімаційні фільми та стрічки для дітей, а 19-го – документальні проекти про події зими 2013-2014, зокрема «Вавилон’13».

21 травня на Каннському кінофестивалі покажуть обидва українські фільми: «Майдан» Сергія Лозниці в програмі «Спеціальні покази», а також «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, який змагається у «Тижні критики», а також претендує на нагороду «Золота камера» за найкращий дебют.

За офіційною інформацією