27 травня в Україні розпочався фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»

1464413716

27 травня 2016 року в Україні розпочався щорічний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Перед стартом на безкоштовні покази вже зареєструвалося понад 20 тисяч глядачів у 18 містах України. Реєстрація триває на сайті childrenkinofest.com.

Церемонія відкриття відбулася у столичному кінотеатрі «Київська Русь». Кінофорум відкрився франко-бельгійською анімаційною стрічкою «Хлопчик-фантом» про пригоди 11-річного Алекса, який володіє суперздібностями. Алекс об’єднує зусилля із поліцейським, тимчасово прикутим до інвалідного крісла, аби врятувати Нью-Йорк від руйнування. Творці картини – Жан-Луп Фелісіолі і Ален Ганьоль – номінанти на премію «Оскар» за мультфільм «Життя кота в Парижі». Прем’єра «Хлопчика-фантома» відбулася на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів у Ансі – найстарішому й одному з найзначніших анімаційних фестивалів у світі. Картина була відібрана для дитячої програми кінофестивалю в Торонто.

На церемонію відкриття, як і на усі інші покази фестивалю, запрошені також маленькі глядачі з соціально незахищених верств населення: діти з особливими потребами, сироти і постраждалі від конфлікту на сході України. Побачити фільм-відкриття у Києві прийдуть українські зірки з дітьми. Крім кінопоказу, на гостей фестивалю чекають частування і традиційні для «Чілдрен Кінофесту» кіноатракціони: за оригінальними ескізами організатори відтворили оптичні іграшки, які свого часу стали провісниками кінокамери братів Люм’єрів.

У рамках міжнародного конкурсу представлено сім європейських фільмів, відібраних на міжнародних кінофорумах. Кожна з картин рекомендована до перегляду починаючи з різного віку – від 4 до 12 років. Фільм-переможця конкурсу буде визначено за допомогою глядацького голосування і оголошено на церемонії закриття фестивалю у столичному кінотеатрі «Київська Русь» 5 червня о 15:00. У позаконкурсній програмі на глядачів чекає ретроспектива міні-мультфільмів від легендарної анімаційної студії Aardman та серія мультиплікації «Моя країна – Україна» (художній керівник – Степан Коваль). Закриває фестиваль музична комедія Роберти Дюрран «Фелікс», яка перемогла на «Чілдрен Кінофесті» 2015 року.

У 2016-му послом фестивалю виступає актор, кінорежисер і телеведучий Ахтем Сеїтаблаєв. Місія фестивалю – популяризувати мистецтво кіно серед дітей різного віку і соціальних груп. Міста, що приймають кіноогляд: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Одеса, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів.

Подія відбувається за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Державного агентства України з питань кіно, Goethe-Institut в Україні, Французького інституту в Україні, Посольства Швеції в Україні, Посольства Швейцарії в Україні, Посольства Королівства Норвегія в Україні, Посольства Королівства Данія в Україні, Данського кіноінституту. Організатор – компанія «Артхаус Трафік».