Спеціальні покази від гостей ОМКФ

OMKF

В рамках позаконкурсної програми «Спеціальні покази» 7-го Одеського кінофестивалю свої роботи представлять Крістофер Гемптон, Єва Нейман, Алекс Росс Перрі, Марина Разбежкіна, Шані Кляйн та інші відомі кінематографісти, повідомляє офіційний сайт фестивалю.

«Оскароносний» глава міжнародного журі Крістофер Гемптон презентує фільм «Алі і Ніно», до якого він написав сценарій на основі класики азербайджанської літератури – одноіменного роману Карбала Саїда. Картина оповідає про любов азербайджанця-мусульманина і грузинки-християнки в Баку на тлі Першої світової війни і революції 1917 року. Режисером виступив Азіф Кападіа, відомий своєю документальною стрічкою «Емі», про трагічну долю «королеви соулу» Емі Вайнхауз («Оскар» за найкращий документальний фільм в 2016 році).

Ще один член журі міжнародної конкурсної програми та тріумфатор торішнього ОМКФ Єва Нейман представить свій фільм «Будинок з башточкою», знятий в Одесі. Картина заснована на автобіографічному оповіданні Фрідріха Горенштайна і розповідає про події 1944 року, в центрі сюжету – доля 8-річного хлопчика і його матері. Фільм отримав головний приз конкурсної програми «East of the West» в Карлових Варах і приз за найкращу операторську роботу на фестивалі «Темні ночі» в Талліні.

Свою роботу покаже і лауреат кінофестивалю в Локарно–2014 Алекс Росс Перрі, який цього року буде обирати найкращих з найкращих в міжнародній програмі. Прем’єра психологічної драми «Королева Землі» відбулася в рамках програми «Форум» 65-го Берлінського МКФ. У головних ролях – володарка «Золотого глобуса» Елізабет Мосс («Перерване життя», «Божевільні»), Кетрін Уотерстоун («Підпільна імперія») і Патрік Фюджіт («Майже знамениті», «Загублена»).

Член журі національного конкурсу Шані Кляйн, вже відома українському глядачеві завдяки своїй ролі в картині «Мотивації нуль» (Гран-Прі ОМКФ 2014 року), представить фільм «Гора». У цій стрічці вона зіграла роль побожної жінки, яка живе зі своєю сім’єю посеред кладовища на Оливковій горі в Єрусалимі. Фільм став дебютною повнометражною роботою режисера Яель Кайям, чий короткий метр «Диплом» посів третє місце в конкурсній програмі Cinefondation 62-го Каннського МКФ.

В рамках секції «Спеціальні покази» буде продемонстрована неігрова стрічка «Тут і зараз». У ній режисер Марія Павлова розповідає про свій рідний острів Сахалін і його мешканку Машу, яка ніяк не може зважитися поїхати. Представить картину її продюсер Марина Разбежкіна, керівник Школи документального кіно і театру, член журі новоствореного конкурсу європейських документальних фільмів ОМКФ–2016.

Соціальну драму «Я, Деніел Блейк» Кена Лоуча, переможця Канн–2016, яка розповідає про боротьбу «маленької людини» проти системи, представить продюсер фільму і член міжнародного журі Ребекка О’Браєн. Картина також входить у програму «Фестиваль фестивалів».

Також в програмі «Спеціальні покази» глядачі зможуть побачити картину «У пошуках Бабеля» визнаного документаліста Девіда Новака про відомого одесита Ісаака Бабеля і фільм «Місто 44» Яна Комаси про долю молодих людей, чиє дорослішання проходить у Варшаві часів німецької окупації (фільм отримав чотири «Орла» Польської кіноакадемії і чотири нагороди «Золотий лев» Польського кінофестивалю).

ОМКФ, 29 червня 2016 року