Прем’єра документального фільму «Амосов. Сторіччя» на «Інтері»

Amosov

У п’ятницю, 6 грудня 2013 року, о 00:30 та в суботу, 7 грудня, о 09:55 «Інтер» покаже документальний фільм Сергія Лисенка, присвячений сторічному ювілею відомого українського лікаря, вченого, директора Інституту серцево-судинної хірургії – Миколи Амосова.

Картина «Амосов. Сторіччя» розповість про долю і досягнення Миколи Михайловича Амосова. Фільм не стільки про те, чого досяг Амосов, скільки про те, завдяки чому він цього досяг. Який внутрішній закон, яка система цінностей і природа особистості сформували «феномен Амосова»? Щоб зрозуміти це, досліджується три смислових кола: події, час, вічність.

6 грудня 2013 року Миколі Михайловичу Амосову виповнилося б сто років. За своє життя Амосов встиг дуже багато. Його спадщина – це десятки тисяч врятованих життів, покоління талановитих лікарів і медиків, передовий інститут, чітка система світогляду і життєвий приклад цільної глибоко моральної особистості. Він мав унікальну здатність викликати якісний, революційний стрибок вперед у будь-якій справі, за яку брався. А справ цих вистачило б на десятки видатних людей – учених, лікарів, мислителів, письменників, новаторів, організаторів…

Вчинки і життєвий побут, революція і війна, соціалізм і капіталізм, хірургія та кібернетика, життя і смерть, істина і Всесвіт – ось далеко не повний перелік епізодів, які постають перед нами. І за всім цим потужна фігура Амосова – його ставлення до себе і своєї справи, до близьких і чужих людей, його віра і сумніви, його принципи і мораль, його внутрішній стрижень. Тут ми шукаємо секрет феноменальних досягнень Миколи Михайловича Амосова, тут ми шукаємо його послання нам, нині сущим людям. Про це фільм «Амосов. Сторіччя».

Офіційна інформація