Члени Спілки взяли участь у презентації пам’ятної монети Івана Миколайчука

1466507416

17 червня 2016 року у Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети “Іван Миколайчук”, повідомляє Національний банк України.

У презентації взяли участь:

  • голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко;
  • голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач;
  • народна артистка України Раїса Недашківська;
  • заслужений діяч мистецтв України, кінооператор Юрій Гармаш;
  • автор ескізів монети Микола Кочубей;
  • а також заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська.

Національний банк України увів у обіг пам’ятну монету “Іван Миколайчук” номіналом 2 гривні 15 червня 2016 року. У цей день видатному актору Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років. Проте, на жаль, його життя трагічно обірвалося майже 30 років тому.


Юрій Гармаш, Сергій Тримбач, Раїса Недашківська, Вікторія Сузанська, Микола Кочубей, Пилип Іллєнко

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко високо оцінив ініціативу Національного банку України зі створення монети, що присвячена видатному представнику українського кінематографа: “Дуже дякуємо автору монети за прекрасне розкриття постаті Івана Миколайчука. На мою думку, він – одна з найвизначніших фігур в українському кінематографі, і від усіх інших він відрізнявся природнім українським геном”.

На думку голови Національної спілки кінематографістів України, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Тримбача, той факт, що Національний банк відкарбував на пам’ятній монеті Івана Миколайчука сприятиме популяризації українського мистецтва та культури як у нашій державі, так і за її межами: “Сподіваюся, що ця монета і цей ювілей Івана Миколайчука прислужить тому, що вся Україна зрозуміє, що наш авторитет ми маємо заробляти насамперед культурними та мистецькими явищами і такими іменами і постатями, як Іван Миколайчук”.


Сергій Тримбач і Раїса Недашківська

У свою чергу народна артистка України Раїса Недашківська розповіла про свою роботу з талановитим колегою: “При майстрах якось легше. Вони – як Атланти, держать небо на плечах. І ми сьогодні дякуємо Івану Миколайчуку за те, що він тримав оте небо на плечах і тримав оту висоту національної культури”.

Автор ескізів монети, заслужений художник України Микола Кочубей розповів, як працював над створення ескізів: “Я вважаю, що Іван Миколайчук знав формулу Всесвіту. А формула ця дуже проста – це гармонія. Складова гармонії – це його любов до людей. І я намагався відтворити цей його всесвіт у дизайні монети”.

Він нагадав, що на аверсі монети розміщено далекі гори, на передньому плані на дзеркальному тлі зображено символічну браму, під якою – струнка постать Івана Миколайчука з ягням на руках. На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Івана Миколайчука в оточенні його кіногероїв.


Юрій Гармаш

“Національний банк завжди віддає шану українцям, що представляють українську культуру та мистецтво світові, тим особистостям, із якими асоціюється згадка про нашу державу, – сказала заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська. – Монета, яку ми сьогодні презентуємо, присвячена актору, режисеру, сценаристу Івану Миколайчуку, якому у своїх фільмах і ролях вдалося втілити своєрідність та національну самобутність української культури”.

За її словами, ця пам’ятна монета продовжила найстаршу та найчисленнішу серію “Видатні особистості України”, яка була започаткована ще у 1995 році монетою “Богдан Хмельницькийˮ та налічує сьогодні 130 пам’ятних монет.

За інформацією Національного банку України