Президент підписав закон про порядок приєднання «Укртелефільму» до суспільного мовника

Укртелефільм

6 червня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”», повідомляє «Суспільне мовлення».

Цей закон виключає державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» з першого етапу реформування державних мовників на суспільне і приєднує його на другому етапі вже до утвореної юридичної особи ПАТ НСТУ у формі публічного акціонерного товариства «Укртелефільм», 100% акцій якого належить державі. Таким чином усуваються перешкоди у створенні Національної суспільної телерадіокомпанії України.

За чинним законодавством, «Укртелефільм», Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії мали спершу приєднатися до Національної телекомпанії України (НТКУ), після чого на їхній базі мало бути створено НСТУ.

Нині вже всі суб’єкти реформування приєдналися до НТКУ, крім «Укртелефільму», неприєднання якого призвело до неможливості створити ПАТ НСТУ найближчим часом.

Відтак, щоб мати можливість створити ПАТ НСТУ вже нині, було підготовлено законопроект, який вніс зміни у процедуру створення суспільного мовника.

За інформацією видання «Суспільне мовлення»