Сьогодні, 25 листопада, в залі «Сінематека» столичного кінотеатру «Київ», відбулася презентація нового українського кінопроекту «Україно, goodbye!» – наймасштабнішого в історії незалежного українського кінематографа, найкращі кінотвори з якого складуть альманах короткометражних фільмів.
Проект «Україно, goodbye!» переміг у першому відкритому конкурсі кінопроектів Державного агентства з питань кіна на отримання фінансування. За словами Катерини Копилової, голови агентства, на сьогоднішній день підтримка молодого покоління українських кінематографістів є одним із найважливіших завдань Держкіна. “Молодий український кінопростір складатиме ту потужну силу, яка заявить про те, що в нашій країні є кінематограф”, – каже пані Копилова.
До проекту «Україно, goodbye!» увійдуть близько тридцяти короткометражок, об’єднаних однією темою – причинами еміграції українців з рідної країни. Держава підтримала виробництво шістнадцяти фільмів альманаху, виділивши на них 4 мільйони гривень. Практично, це половина бюджету проекту, решту коштів вкладають незалежні продюсери. «Україно, goodbye!» є найдешевшим із поданих на державний конкурс проектів. Згідно з нормативами Держкіна, виробництво однієї короткометражки коштує 1 мільйон гривень. У нашому випадку ми отримуємо 16 фільмів за 4 мільйони, – каже продюсер проекту Денис Іванов. – Крім того, більша частина цих коштів повернеться в держбюджет у вигляді податків та зборів”.
До кінця року зйомки «Україно, goodbye!» мають завершитися на 80%. Вихід фільму у широкий прокат заплановано на осінь 2012 року.
Актуальне, соціальне кіно є одним із найвпливовіших кінотрендів у світі, стверджує кінознавець, редактор проекту «Україно, goodbye!» Володимир Войтенко: “Нова кіномова пов’язана як із приходом нового покоління, так і нових кінотехнологій – згадаймо неореалізм в Італії, французьку Нову хвилю, “англійських розлючених” і так далі. З такого національного виміру постає велике світове кіно”.
«Україно, goodbye!» – черговий проект нової української кіноформації, що заявила про себе рік тому безбюджетним проектом “Мудаки. Арабески”. Стрічку, зняту українськими кінематографістами на власні кошти, подивилося більше 10 тисяч глядачів в українських кінотеатрах. Низка новелл, в тому числі “Глухота” Мирослава Слабошпицького, потрапили в програми міжнародних фестивалів класу А. Відпрацьована тоді технологія малобюджетного виробництва та співпраці різних творчих об’єднань і виробничих студій використовується і в рамках «Україно, goodbye!». Це дозволяє залучити у проект більшу кількість молодих фахівців, стверджують продюсери проекту.
У роботі над фільмами «Україно, goodbye!» задіяні кілька сотень людей – як молодих кінематографістів, так і досвідчених професіоналів, зокрема Володимир Тихий (режисер, автор фільмів “Русалочка”, “Мийники автомобілів”, ідейний надхненник проекту “Мудаки. Арабески”); Наталя Ворожбит (драматург, яскравий представник нової драми, лавреат багатьох фестивалів, співавтор провокативного серіалу Валєрії Ґай Ґєрманіки “Школа”), учасники ЛСД (Лабораторії сучасної драми) та інші.
«Україно, Goodbye!», 25 листопада 2011 року