Про роботу Літнього кіноринку ОМКФ

1469431853

18 липня 2016 року відкрився Літній кіноринок Одеського кінофестивалю. У найближчі чотири дні учасники секції обговорюватимуть нові релізи, технічні інновації, актуальні питання індустрії та дискутуватимуть про майбутнє кінопрокату в Україні, Грузії та Казахстані.

Літній Кіноринок відкрився серією презентацій провідних дистриб’юторських компаній, які пройшли в комплексі «Сінема Сіті».

Першими в закритому форматі презентували свої релізи Ukrainian Film Distribution і студія «95 квартал».

Слідом за ними про свої плани розповіли «Артхаус Трафік», які представили чотири прем’єри на Одеському кінофестивалі («Тоні Ердман», «Джульєтта», «Неоновий демон» і «Служниця»).

Крім фільмів з програми ОМКФ, в широкий прокат компанія випустить такі картини як «feel-good movie» «Капітан Фантастик», учасник Каннського кінофестивалю «Паттерсон» Джима Джармуша, «Планетаріум» з Наталі Портман та інші.

В обмежений прокат «Артхаус Трафік» випустить фільми-переможці головних кінофестивалів та кінопремій: «Я, Деніел Блейк» («Золота Пальмова гілка» Канн), «Море у вогні» («Золотий ведмідь» Берлінале), «Син Саула» («Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою).

Вольга Україна презентувала картину «Світське життя» Вуді Аллена, яка стала гала-прем’єрою ОМКФ. В кінці літа компанія випустить «Дуже погані матусі» з Мілою Куніс – комедію від продюсерів «Похмілля у Вегасі». Широко був представлений на кіноринку сімейний пакет компанії: видовищний фільм «Голос монстра» від режисера-візіонера Хуана Антоніо Байона, низка анімаційних картин, таких як «Балерина», «Пес Оззі» і «Рок-дог» від творців «Лови хвилю».

Наступними про те, що очікує глядачів у кінотеатрах України в найближчі місяці, розповіла Кіноманія – ексклюзивний дистриб’ютор Warner Bros. Pictures в Україні. Робін Грбіч представив їхні найбільш очікувані картини цього року: «Загін самогубців», «Лелеки» і «Фантастичні звірі і де їх шукати» від Дж. К. Роуллінг – про те, що відбувалося за 100 років до життя Гаррі Поттера.

Крім цього, Кіноманія випустить на екрани «Лігу справедливості», «Чудо-жінку», новий фільм Крістофера Нолана і багато іншого.

Завершила перший день заходу презентація від Top Film Distribution. Компанія обіцяє порадувати глядачів «Механіком: Воскресіння» з Джейсоном Стейтемом і Джесікою Альбою, супершвидкісним «Автобаном», фільмами «Королева пустелі», «Інкарнація», «Супер Бріс» з Жаном Дюжарденом, «Секретний агент», «Скайлайн 2» від студії, яка створила «Аватар», й іншими релізами.

Після презентації Top Film Distribution провели коктейль для учасників Кіномаркета.

Другий день Літнього Кіноринку почався з презентації Ей Ві Ай. Компанія представила новий додаток для кінотеатрів, Simo, який використовує інструменти доповненої реальності.

Компанія Multi Media Distribution провела презентацію на актуальну тему дистрибуції національного кіно в світі та Україні, а також представила українські проекти, які планує випустити в широкий прокат: пригодницький трилер за мотивами однойменного коміксу «Максим Оса», перший повнометражний танцювальний екшн «Давай, танцюй», комедійний фільм гумористичної студії «МАМАХОХОТАЛА» «Інфоголік», а також містичний трилер в 3D «Чунгул».

За ними свою презентацію провела одеська продакшн-студія Carrot Cake Studio, представники якої розповіли про прем’єру «Уроку Магії» режисерки Лілії Солдатенко.

Крім них презентацію своїх повнометражних проектів провела компанія FILM.UA Group: фентезі «Сторожова застава» Юрія Ковальова, анімаційний фільм «Руслан і Людмила» Олега Маламужа, цікава своєю ко-продукцією з бельгійською компанією Wild Tribe Films «Поліна» режисера Оліаса Барко, проекти в розробці – повнометражна анімація «Мавка» і фільми про Захара Беркута й Анну Київську.

Бекстейдж «Сторожові застави» також був представлений в спеціальній VR зоні кіноринку за підтримки Samsung.

Завершила серію презентацій релізів компанія «Кіновир». Проекти, запропоновані компанією, орієнтуються не стільки на широкий прокат, скільки на проведення яскравих презентацій. «Кіновир» представили добірку українських короткометражних фільмів «Каннський вечір», чеську казку «Сім братчиків-воронів» і фільм «Одеса, як вона є».

Важливою частиною програми Літнього Кіноринку стало обговорення проблем роботи кінотеатрів в умовах українського ринку. Людмила Горделадзе, Антон Пугач і Олександр Рудаков представили проект Союзу кінотеатрів України. Організація ставить собі за мету об’єднати кінотеатри України в союз, який би відстоював їхні права на законодавчому рівні і надавав підтримку невеликим кінотеатрам.

Для обговорення проблем і моделей дистрибуції на панельну дискусію зібралися глава Держкіно Пилип Іллєнко, виконавчий директор компанії «Азія Кінопрокат» Бауржан Шукенов, Марі Сінаурідзе від компанії LTD Film Distribution (Грузія), Ольга Скрипачова від Top Film Distribution і Денис Іванов від компанії «Артхаус Трафік ». Дискусію модерувала Юлія Сінькевич, генеральний продюсер ОМКФ.

Бауржан Шукенов і Марі Сінаурідзе висловили загальну проблему дистрибуції в їх країнах: відсутність незалежних компаній та інфраструктури для дубляжу.

Пилип Іллєнко поділився деталями нового законопроекту «Про державну підтримку кінематографії в Україні» та розповів про плани підтримки не тільки виробництва кіно, але і його дистрибуції на рівні держави.

Денис Іванов і Ольга Скрипачова, в свою чергу, пояснили особливості моделей дистрибуції кіно своїх компаній.

Крім цього, презентацію он-лайн продажу квитків провів представник «Приват Банку», Єгор Аветисов.

У наступні два дні на Літньому Кіноринку пройдуть освітні секції для кіномеханіків і кінотеатрів, кейс-стаді боротьби з піратством і кіномаркетингу, а також багато іншого.

За інформацією ОМКФ