Про восьмий день 7-го ОМКФ

1469431853

22 липня 2016 року, в передостанній день 7-го Одеського фестивалю, відбулися покази останнього учасника Міжнародної конкурсної програми стрічки «Дуже великий фільм», переможця Каннського МКФ «Я, Деніел Блейк» Кена Лоуча, документальних стрічок «У Каліфорнії» та «Українські шерифи» та низка спецальних подій.

Географія фільмів, які беруть участь в конкурсній програмі, значно розширилася – в цьому році в рамках ОМКФ була вперше презентована ліванська картина «Дуже великий фільм» про братів-наркоторговців. Режисер Мір-Жан Бу Шаая представив стрічку разом з актором Аленом Саадехом і продюсером Люсьєном Бу Шаая. «Всі події картини відбувалися в північній частині Бейрута – районі, де я виріс. Фільм вийшов дуже ліванським, але, мені здається, і дуже універсальним», – стверджував режисер на прес-конференції. «Наша картина вже була показана в 12 країнах Близького Сходу, її подивилися 80 тисяч глядачів. З огляду на те, що в Лівані немає державної підтримки кіно, ми створили продюсерську компанію в Дубаї, яка буде допомагати з фінансуванням ліванським і іншим фільмам в регіоні», – додав продюсер.

Завершенням програми «Фестиваль фестивалів» став показ фільму «Я, Деніел Блейк» британського класика гостросоціального кіно Кена Лоуча, який цього році отримав Золоту пальмову гілку в Каннах. Картину представила продюсер Ребекка О’Браєн. «Це дуже важливий показ для мене, оскільки після каннської прем’єри «Я, Деніел Брейк» ще ніде не презентувався. Ви будете першими справжніми глядачами цього фільму», – вітала Ребекка українських глядачів. Продюсер порадила молодим режисерам не боятися знімати маленькі фільми, оскільки саме таким спочатку замислювався «Я, Деніел Блейк». Картина Кена Лоуча не вперше опиняється в Одесі: його фільм «Доля ангелів» закривав ОМКФ–2012. Крім того, у восьмий день кінофестивалю відбулася гала-прем’єра фільму титулованого південнокорейського режисера Пака Чхан-Ука «Служниця».

Глава журі Міжнародної конкурсної програми Крістофер Гемптон презентував картину «Алі і Ніно» Асіфа Кападіа, для якої написав сценарій. Стрічка розповідає про кохання всупереч традиціям і реальній загрозі війни. «Ми намагалися передати масштаб цього твору, але все одно, він значно більший. Тож я раджу усім прочитати книгу», – зазначив Крістофер Гемптон.

Французький режисер Шарль Редон привіз на ОМКФ свою дебютну повнометражну роботу «У Каліфорнії», яку було представлено у секції Європейського документального кіно. Це розповідь постановника про занурення в світ балету. Редон називає свою роботу історією становлення себе як режисера: «Спочатку ти бачиш просто набір картинок, а потім ти починаєш бачити історію».

Стрічка «Українські шерифи» Романа Бондарчука, копродукція України, Латвії та Німеччини, яка отримала спеціальний приз журі Міжнародного фестивалю документального кіно в Амстердамі, була показана в секції «Фестиваль фестивалів». Режисер картини Роман Бондарчук і продюсер Дар’я Оверченко поділилися, що між собою вони визначають її жанр як трагічна документальна комедія. «Нас дуже вразив сільський голова Старої Збур’ївки. Саме він вибрав двох чоловіків цього села, які б виконували функції міліції, тому що вона ніколи не могла доїхати до цієї глибинки», – сказав режисер. За гроші, які були виграні на IDFA, знімальна група купила шерифам нову машину, необхідну їм для роботи.

Секцію «Турецький фокус» завершила легендарна стрічка «Надія» Їлмаза Ґюнея, яку представила відомий кінокритик і голова Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Алін Ташчян. «До столітнього ювілею кіно ми проводили дослідження, і «Надія» була названа найкращим фільмом всіх часів і народів в Туреччині. Їлмаз Ґюней – це не тільки легенда турецького, але і європейського кінематографу», – сказала вона.

Ще одним фільмом в програмі «Спеціальні покази» став «Гет: суд Вівіан Амсалем» Роніт і Шломі Елькабетц, що оповідає про боротьбу головної героїні за свободу від пут шлюбу в рабинському суді.

У передостанній день фестивалю в кінотеатрі «Stella Artois» на Ланжеронівському узвозі пройшов показ грандіозного фільму «Людина». Він зібрав історії більше 2000 людей в 60-ти країнах світу, щоб вирішити ключові проблеми гуманізму. Знаменитий своїми аерофотопроектами режисер Янн Артюс-Бертран відвідав Одесу і зазначив: «Я дуже радий прем’єрі цього фільму в Україні. Мені здається, ви можете подивитися на нього особливим поглядом, з позицій того, що відбувається в Україні. Одне з основних питань картини – чому ми не можемо жити разом на цій землі?» Керівник групи перекладачів і інтерв’юерів Анастасія Нікова додала, що при роботі над фільмом зйомки в Україні також велися, але, на жаль, цей матеріал не увійшов в остаточну версію.

За інформацією ОМКФ