Протокол № 1 Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за 2013 рік

lesya.ukrainka

Протокол № 1 Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік.

Дата проведення: 31 січня 2014 р.

Місце проведення: прес-центр Держкомтелерадіо України

Час проведення: 16:00

Голова: Голова Держкомтелерадіо України Курдінович О. В.,

Секретар: директор департаменту видавничої справи і преси Держкомтелерадіо України Кононенко О.А.

Присутні:

члени Комітету з присудження Премії:

перший заступник Голови Держкомтелерадіо Мураховський А.Л.,

заступник Міністра культури України Кохан Т.Г.,

генеральний директор-художній керівник Національного академічного театру російської драми ім. Л. Українки, народний артист України Резнікович М.Ю.,

голова Київської організації НСПУ Сидоржевський М.О.,

член НСХУ Перевальський В. Є.,

генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України Вилегжаніна Т. І.,

генеральний директор ДТРК «Культура» Мазицька Ж.А.,

ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Безгін О. І.

Порядок денний:

1. Розгляд авторських творів і робіт, висунутих на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік у чотирьох номінаціях.

2. Визначення лауреатів Премії.

СЛУХАЛИ:

– Заступник Голови Комітету з присудження Премії Курдінович О. В., засвідчив кворум присутніх членів Комітету з присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва: з 13 членів журі відсутні з поважних причин – 4.

Разом з тим Курдінович О. В. пояснив механізм процедури обрання лауреатів, відповідно до якого Премія присуджується автору за твір шляхом таємного голосування. Рішення приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комітету;

– Перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Мураховський А.Л. поінформував учасників засідання, що цього року до конкурсу 46 номінантів подали 62 художні твори, а саме: до номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» надано 36 видань 24 авторів; до номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» – 13 книжок 9 українських художників; до номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» свої вистави запропонували 9 театрів; до номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» надано 4 кінофільми.

Мураховський А.Л. надав характеристики творам, які справили найбільш яскраве враження. Особливу увагу художнім рівнем і виховним значенням привернули книги «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» та «Чупакабра і чотири «мушкетери» Надії Гуменюк. Найкраще проілюстрованими виявились книжки «Про фею Дорофею» (текст і оформлення Вікторії Ковальчук) та «Мишеня Пік» Віталія Біанкі в оформленні Ольги Кузнецової. Надзвичайно гарне враження справила вистава «Я не прощаюся…» Запорізького академічного обласного театру юного глядача, яка зачіпає проблеми взаємодії поколінь. Серед кінотворів, поданих до конкурсу, неабиякий резонанс мав повнометражний художній дитячий фільм «Іван Сила», кваліфікований «кінокартиною для сімейного перегляду», що є цікавою як дітям, так і дорослим.

ВИСТУПИЛИ:

– голова Київської організації Національної спілки письменників України Сидоржевський М.О. охарактеризував подані до конкурсу літературні твори і схвально оцінив книги «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» та «Чупакабра і чотири «мушкетери» Надії Гуменюк, а також відзначив художнє і виховне значення книжок Миколи Петренка «Прийшов Ангел» та «Коли здіймаєшся вище»;

– член Національної Спілки художників України Перевальський В. Є. охарактеризував ілюстрації книжок, поданих до конкурсу у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» та акцентував влучність й довершеність мальованих образів книжки «Про фею Дорофею» Вікторії Ковальчук;

– генеральний директор ДТРК «Культура» Мазицька Ж.А. зазначила, що усі вистави, подані Комітетові на розгляд, мають високий професійний рівень, але справжньою мистецькою подією театрального життя України стала вистава «Я не прощаюся…» Запорізького академічного обласного театру юного глядача. Сценічне дійство розкриває проблеми соціального розшарування сучасного суспільства.

В обговоренні творів на здобуття Премії імені Лесі Українки взяли участь члени Комітету: генеральний директор Національної парламентської бібліотеки України Вилегжаніна Т. І.; Голова Держкомтелерадіо України Курдінович О. В.; перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Мураховський А.Л.; голова Київської організації Національної спілки письменників України Сидоржевський М.О.; член Національної Спілки художників України Перевальський В. Є.; генеральний директор ДТРК «Культура» Мазицька Ж.А.; ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Безгін О. І.

Після обговорення Курдінович О. В. оголосив процедуру таємного голосування щодо висунутих авторських творів і робіт на здобуття Премії.

Після підрахунку голосів членів Комітету Курдінович О. В доповів про підсумки таємного голосування.

Голоси членів Комітету розподілились наступним чином:

за книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду» Надії Гуменюк – 8 голосів; за книгу «Чупакабра і чотири «мушкетери» Надії Гуменюк –1 голос;

за художнє оформлення книги «Про фею Дорофею» (текст і оформлення Вікторії Ковальчук) – 9 голосів;

за виставу «Я не прощаюся…» Запорізького академічного обласного театру юного глядача – 9 голосів;

за повнометражний художній дитячий фільм «Іван Сила» – 9 голосів;

УХВАЛИЛИ:

1. За результатами таємного голосування більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комітету Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік присудити:

у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва»

Гуменюк Надії Павлівні – письменниці – за книгу ««Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду»;

у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва»

Ковальчук Вікторії Володимирівні – художниці – за художнє оформлення книги «Про фею Дорофею»;

у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва»

Фортусу Геннадію Вадимовичу – художньому керівникові, Петренко Надії Василівні – керівнику літературно-драматичної частини, Власенко Тетяні Іванівні – головному художнику, Фортусу Олександру Геннадійовичу – артисту першої категорії, Білан Олені Володимирівні – актрисі – за виставу «Я не прощаюся…» за оповіданням Олени Артеменко;

у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва»

Андрієнку Віктору Миколайовичу – актору, режисеру, сценаристу, Письменному Ігорю Федоровичу – актору, режисеру, сценаристу, Філіпову Ігорю Ігоровичу – художнику-постановнику, Кришталовичу Олександру Петровичу – кінооператору, Стецюку Ігорю Олеговичу – композитору, диригенту – за повнометражний дитячий фільм «Іван Сила».

Голова засідання О.В.Курдінович

Секретар О.А. Кононенко

Держкомтелерадіо