У Будинку кіно провели рейтингове опитування кінематографістів щодо особи голови Держкіно

/Donchik.Illenko

13 червня 2014 року у столичному Будинку кіно провели друге відкрите слухання кандидатів на посаду голови Державного агентства України з питань кіно.

Свої програми щодо бачення розвитку та реформування галузі представили два кандидати – кіно- і телережисер Андрій Дончик та кінопродюсер Пилип Іллєнко.

У виступах вони піднімали питання інвестицій у молоде кіно та кінодебютів, розвитку мереж кінотеатрів та підтримку кіноосвіти, внесення нових законодавчих актів сфери кіно, організацію взаємодії кіно та телебачення.

У засіданні взяли участь віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, міністр культури України Євген Нищук та голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В’ячеслав Кириленко.

Як експертів з професійного середовища на зустріч було запрошено режисерів, продюсерів, дистриб’юторів, письменників, громадських діячів, журналістів, критиків – загалом близько п’яти десятків професіоналів.

Серед інших у обговоренні взяли участь:

  • український кінодистриб’ютор Батрух Богдан,
  • актор театру і кіно Богдан Бенюк,
  • засновник компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов,
  • один з братів Капранових – письменників та продюсерів кінофестивалю «Відкрита Ніч»,
  • засновник компанії «Мультиплекс-Холдинг» Антон Пугач,
  • продюсер Андрій Різоль,
  • кінорежисери Михайло Іллєнко, Олесь Санін, Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий,
  • голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач,
  • директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі,
  • директор ДП «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка» Олександр Янчук,
  • громадська активістка Ірина Плехова та інші.

Сергій Тримбач, голова Національної спілки кінематографістів України, зазначив: «Така зацікавленість урядовців створює позитивне тло для змін.  Коли 8-го травня відбулося широке обговорення за участі першого віце-прем’єр-міністра, я був приємно здивований, що після обговорення з’явилися доручення, прохання тощо. Отже є певна бюрократична машина, яка все таки працює – дай Боже, щоб і надалі працювала».

Пан Тримбач наголосив на важливості створення при міністерстві координаційної ради, яка б опікувалася питаннями кінематогафа.

«Питання кіно має стратегічне значення», – сказав міністр культури Євген Нищук, – «Через художні образи на екрані людина сприймає світ, формує із побачених символів свій світогляд у єдиний моноліт. Сьогодні виникла певна інтрига, але можливо вона спричинить ще більшу цікавість до нашого кіно. Бо воно гостро потребує оновлення – зокрема у законах, про які йде мова вже років 10–15. Спілкування у такому поважному експертному товаристві допоможе ухвалити правильне рішення та на повну силу розпочати продуктивну роботу в сфері кіно»

По завершенню представлення програм кожен з учасників слухання мав змогу поставити запитання до претендентів на посаду голови Держкіно. А потому – взяти участь у таємному рейтинговому опитуванні.

Всього було зареєстровано видачу 43 карток для дорадчого опитування. За результатами підрахунку – кількість голосів на користь кожного з учасників слухань розділилась порівну – 21 голос було віддано за Пилипа Іллєнка, 21 – за Андрія Дончика. 1 картка (за підписом – від представника Асамблеї Діячів культури України) – участі в підрахунку голосів не брала, адже, скоріше, носила характер поради та не мала позначок за жодного з кандидатів

З огляду на важливість даної посади для професійної спільноти, високий резонанс у суспільстві та неможливість визначитися через однакову підтримку експертами кожного з претендентів, було ухвалено – винести розгляд питання щодо призначення голови Держкіно на найближче засідання Уряду.

НСКУ, 16 червня 2014 року