Регламент Національної премії кінокритиків «Кіноколо»

Kyiv.Critic.Week

Подаємо регламент Національної премії кінокритиків «Кіноколо», яку було вперше вручено 26 жовтня 2018 року.

Регламент Національної премії кінокритиків

1. Національна премія кінокритиків (далі – Премія, Захід) – захід, під час якого обираються кінофільми-переможці у визначених номінаціях, які відзначають професійні досягнення у розвитку українського кінематографу від імені спільноти кінокритиків України. Кінофільми-переможці отримують премії та відзнаки від імені Комітету Премії. Захід проводиться в місті Києві щорічно на підставі цього Регламенту.

Організатори Премії:

– Громадська організація «Спілка кінокритиків України» (далі – Громадська організація);
– Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» (Код ЄДРПОУ 33834743, місцезнаходження: 03164, м. Київ, вул. Академіка Єфремова, буд.16, оф.2, тел. +380442071233)

2. В рамках Заходу організаторами створюється Комітет Премії.

Комітет Премії (далі – Комітет) – об’єднання професійних кінокритиків України, яке створене з метою визначення та аналізу досягнень українського кіно та суб’єктів кінематографії України, сприяння розвитку та популяризації українського мистецтва кіно шляхом вручення нагород Премії.

Члени комітету – учасники Громадської організації, що створюється кінокритиками України, які відповідають вимогам, зазначеним у даному регламенті, статуті самої громадської організації та вступили до лав її членів у порядку, передбаченому статутом та внутрішніми документами громадської організації;

3. Участь у відборі в рамках заходу беруть українські національні фільми, тобто фільми, виробництво яких повністю або частково здійснено в Україні українським виробником/виробниками або в рамках міжнародного спільного кіновиробництва, якщо один із співвиробників (продюсерів) фільму, який зазначений в титрах фільму, є резидентом України.

4. Комітет є вищим органом щорічної Премії.

5. До складу Комітету без подання заявки на безумовній основі входять:

– Засновники Громадської організації;
– Українські члени Міжнародної федерації кінопреси ФІПРЕССІ.

До складу Комітету можуть бути включені особи, які:
– регулярно та професійно здійснюють свою діяльність у сфері кіно, а саме випускають комерційні публікації в українських ЗМІ щонайменше протягом року на момент подачі заявки.
– мають щонайменше дві рекомендації від дійсних членів Комітету. Рекомендації подаються в електронному вигляді (скан-копія із підписом) разом із заявкою.

Членами Комітету можуть бути громадяни України або іноземні громадяни і особи без громадянства, які постійно проживають та здійснюють професійну діяльність на території України.

Первісний склад Комітету становлять Засновники Громадської організації.

6. Заявки на включення членів до складу Комітету розглядаються приймальною комісією комітету (далі – Комісія).

До складу приймальної комісії комітету входять дійсні члени Комітету, обрані самим Комітетом зі складу своїх членів. Кількість осіб у Комісії від 2 до 5.

Рішення щодо прийому нових членів до складу Комітету визначається простою більшістю голосів приймальної комісії. Комісія має право не надавати обґрунтування власного рішення. Про рішення стосовно членства в Комітеті заявникам повідомляється особисто через електронну адресу, вказану заявником у заявці. Комісія не розголошує імена заявників, чию заявку не було схвалено.

Прийом заявок від бажаючих вступити до складу Комітету Премії відкривається з середини серпня і триває до середини вересня кожного року. Конкретні дати визначаються Комісією на власному засіданні і публікуються на офіційному сайті http://kcw.com.ua/.

Особи, які відповідають вимогам цього регламенту, для подання заявки на вступ до комітету мають заповнити та відправити форму, посилання на яку розмішене на сайті http://kcw.com.ua/.

Комісія розглядає заявки, які були надані в рамках терміну вказаного у цьому Регламенті та у визначений цим Регламентом спосіб. Кандидати, які не відповідають одному із критеріїв членства, вказаних у цьому Регламенті, можуть бути включені до Комітету на підставі рішення Комісії.

В разі відмови заявнику у вступі до Комітету в поточному році, заявник має право подати заявку у наступних роках у встановлені терміни та порядку.

7. Член Комітету може бути виключений із Комітету за запитом одного із дійсних членів комітету та подальшим рішенням голосування усіх дійсних членів Комітету, яке визначається простою більшістю голосів.

Членство у Комітеті є безстроковим і безоплатним.

8. Фільм може бути висунутий на нагородження Премією, якщо він відповідає таким умовам:

– Фільм був вперше показаний на території України в період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року включно, а саме мав кінотеатральний прокат протягом не менше тижня на території України або був показаний вперше на кінофестивалі, який є у переліку визнаних Премією у п. 10 цього Регламенту.

– Фільм має бути вироблений повністю або частково на території України, повністю або у спільному виробництві із суб’єктами кінематографії України.

Будь-який фільм, який відповідає вищезазначеним умовам, може бути висунутий на здобуття Премії.

9. Процес подачі фільму не обов’язковий, але фільм може бути поданий правовласником на території України, або уповноваженою особою, через форму, посилання на яку вказане на сайті http://kcw.com.ua/

10. До переліку визнаних Премією кінофестивалів України належать: Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»; Одеський міжнародний кінофестиваль; Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA; кінофестиваль «Відкрита ніч»; Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86»; Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів; Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.

11. Вручення нагород Премії відбувається у наступних номінаціях:

– Найкращий повнометражний ігровий фільм (приймаються ігрові фільми, що відповідають умовам цього регламенту та мають хронометраж більше 60 хв.) – Нагороджується режисер та / або продюсер фільму;
– Найкращий короткометражний ігровий фільм (приймаються ігрові фільми, що відповідають умовам цього регламенту та мають хронометраж менше 40 хв.) – Нагороджується режисер та / або продюсер фільму;
– Найкращий документальний фільм (приймаються документальні фільми, що відповідають умовам цього регламенту) – Нагороджується режисер та / або продюсер фільму;
– Відкриття року (приймаються ігрові та документальні повнометражні фільми, що відповідають умовам цього регламенту та є першим чи другим фільмом режисера) – Нагороджується режисер фільму;
– Найкращий режисер (приймаються кандидатури, які є режисерами фільмів, що відповідають умовам цього регламенту);
– Найкращий актор у головній ролі (приймаються кандидатури, які є виконавцями головних чоловічих ролей у фільмі, що відповідає умовам у цього регламенту);
– Найкраща акторка у головній ролі (приймаються кандидатури, які є виконавицями головних жіночих ролей у фільмі, що відповідає умовам цього регламенту).

Вручення нагород відбудеться під час проведення урочистої церемонії вручення Премії кінокритиків України.

Перелік переможців буде опублікований на офіційному сайті Премії після проведення заходу.

12. Переможці Премії визначаються на підставі голосування членів Комітету.

13. Голосування відбувається у два послідовних етапи (далі – Перше голосування та Друге голосування відповідно).

14. На першому етапі усі претенденти із списку фільмів, що відповідають умовам цього регламенту, висуваються на голосування для висунення на номінацію у категорії, що відповідає характеристикам претендента відповідно до цього регламенту.

Кожен член комітету обирає чотири претенденти на висунення у кожній номінації, присуджуючи бал за шкалою від 1 до 4, де 4 – це найвищий бал.

Перелік номінантів, що висуваються у відповідній номінації на Друге голосування визначається найвищою сумою балів за результатом Першого голосування. Перші чотири претенденти, що набрали найвищі бали за результатом Першого голосування висуваються у тій самій номінації для Другого голосування. У випадку якщо декілька претендентів набрали однакову кількість балів та потрапляють у число перших чотирьох претендентів за сумою балів, кількість претендентів, висунутих для Другого голосування може бути збільшена до шести.

– На другому етапі кожен член Комітету обирає одного кандидата на отримання Премії у кожній номінації.

Переможець премії визначається більшою кількістю голосів у кожній номінації. У випадку якщо двоє або більше претендентів набрали однакову кількість балів за результатом Другого голосування, переможець визначається додатковим голосуванням.

15. Голосування відбувається онлайн на сторінці https://vp.eventival.eu/kcw/2018

16. Терміни голосування:

– Перше голосування – 10 вересня – 21 вересня кожного року.
– Друге голосування – 28 вересня – 10 жовтня кожного року.

В разі виникнення потреби проведення додаткового голосування, терміни такого голосування визначаються додатково Комітетом.

17. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені та / або змінені з подальшою публікацією на офіційному сайті Премії за рішенням Комітету шляхом простою більшістю голосів його членів.

18. У разі виникнення ситуацій, що допускають неоднозначне тлумачення цього Регламенту, і/або питань, не врегульованих цим Регламентом, остаточне рішення приймається Організаторами відповідно до вимог чинного законодавства України. При цьому рішення Організаторів є остаточним і не підлягає оскарженню.

3.3. Якщо Захід не може бути проведений як було заплановано раніше, з причини в тому числі, але не обмежуючись, несанкціонованого комп’ютерного втручання, шахрайства, технічних або інших неполадок, або в результаті будь-яких інших причин, які знаходяться поза розумного контролю (не залежать від) Організаторів, Організатори залишають за собою право на власний розсуд відкласти проведення Заходу та змінювати його умови та/чи терміни. Організатори не несуть відповідальності перед переможцями, кандидатами або будь-якими третіми особами за неможливість провести Захід або надати можливість вручення нагород в результаті обставин, які сторони не могли ні передбачати, ні запобігти (форс-мажор), будь-яких дій, положень, законів або вимог державних органів (незалежно
від того, чи виникнуть дії, положення, закони (підзаконні акти) або вимоги визнанні легітимними чи ні). Також Організатори не несуть відповідальності за неможливість проведення Премії в результаті несправності обладнання, терористичних актів, землетрусів, військових дій та антитерористичних операцій, пожеж, повені, вибухів, незвичайно суворих погодних умов, урагану, накладення заборони, трудових конфліктів або страйків (законних або незаконних), нестачі робочої сили або матеріальних ресурсів, будь-яких перебоїв в перевезеннях, зниження продуктивності, виникнення громадянського безладу, заколоту, бунтів, а також будь-яких подібних та інших обставин, які знаходяться поза розумним контролем Організаторів.

«Київський тиждень критики»