«Рівень чорного» – в основній конкурсній програмі кінофестивалю в Коттбусі

Riven.Chornogo

Драма Валентина Васяновича «Рівень чорного» буде показана в основному конкурсі німецького кінофестивалю в Коттбусі – головному огляді кінематографа Східної Європи.

Український фільм претендує на звання кращої повнометражної стрічки фестивалю.

Вперше фестиваль пройшов в 1991 році в Коттбусі в проміжний історичний період возз’єднання і відновлення Східної Європи, і з тих часів збирає в своїй програмі кращі фільми від продюсерів, які проживають в одній з країн колишнього соціалістичного блоку. В цьому році кіноогляд пройде з 7 по 12 листопада.

У кінці серпня драма про життя 50-річного весільного фотографа була обрана Українським Оскарівським комітетом в якості національного кандидата на премію «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою.

Світова прем’єра стрічки відбулася на 8-му Одеському кінофестивалі, де «Рівень чорного» був відзначений премією Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) за Кращий український повнометражний фільм. Головні ролі у картині зіграли Костянтин Мохнач, а також Катерина Молчанова – виконавиця головних ролей у фільмах «Моя русалка, моя Лореляй» та «Моя бабуся Фанні Каплан», номінантка на національну кінопремію «Золота Дзиґа».

«Артхаус Трафік», 26 жовтня 2017 року