Олександр Роднянський визнав, що заборона російського контенту в Україні стала болісною для телебачення Росії

1468306318

Відомий український і російський кінорежисер, продюсер, медіа менеджер, засновник телеканалу «1+1», колишній генеральний директор російського каналу СТС Олександр Роднянський заявив, що розуміє логіку заборони українською владою російського контенту на українському телебаченні, повідомляє «Детектор медіа».

Про таке він сказав 1 червня 2016 року під час виступу в рамках проекту «Кінематограф про мене» кінокритика Андрія Алфьорова в Fedoriv Hub.

«Мені важко передбачити, які перспективи прокату російського кіно в Україні. Я розумію логіку того, що привело до рішення заборонити російський контент на українському телебаченні, але в цих обставинах мені дуже важко припустити, як це буде розвиватися в майбутньому. Поки, ви бачите, якісь картини можна показувати, якісь – ні», – зазначив він, відповідаючи на запитання з глядацької зали.

Олександр Роднянський також сказав, що Росія небагато втратила через припинення кінопрокату російських стрічок в Україні: адже Україна становила близько 5% для загального ринку російського кіно.

«А для телебачення – це дуже болісно, я думаю, оскільки там було 25%», – додав він.

Олександр Роднянський також назвав цифри співвідношення зборів кінострічок в прокаті в Росії та Україні в 2013 році. «В найуспішніший рік до всіх подій російський кінотеатральний ринок становив усього 1 млрд. 200 млн. доларів, а український – 140 (млн. доларів. – «ДМ»)», – зазначив він.

Олександр Роднянський також розповів, що правами на прокат в регіоні фільму «Дуелянт» режисера Олексія Мезгирьова, який він продюсує, володіє компанія Sony Pictures. Він зазначив, що вона планує показувати цей фільм (виробництва російської кінокомпанії «Нон-стоп продакшн», 51% якої належить пану Роднянському) в Україні. Прем’єра стрічки запланована на вересень 2016 року.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що продюсерська компанія Олександра Роднянського «Нон-стоп продакшн» розпочала роботу над адаптацією одного з найпопулярніших серіалів XXI століття «Доктор Хаус» на замовлення російського каналу «Россия 1». Головну роль зіграє відомий російській актор, який переїхав на постійне проживання до Канади, Олексій Серебряков.

«Детектор медіа», 2 червня 2016 року