12 квітня в Україні стартує «Тиждень австрійського кіно»

Tyzhden.Avstii.2018

12 квітня 2018 року у столичному кінотеатрі «Київ» відкривається 7-й щорічний фестиваль «Тиждень австрійського кіно».

У цьому році в програму фестивалю ввійшли три повнометражних фільми, зокрема драма україно-австрійського виробництва, та традиційна добірка короткого метра. Покази фестивалю також пройдуть у Харкові, Дніпрі, Одесі та у кіноклубах по всій Україні. Квитки вже у продажу.

Фільмом відкриття стане історична драма «Мадемуазель Параді». Стрічка Барбари Альберт заснована на реальній історії незрячої піаністки Марії Терезії Параді, яка жила у Відні XVIII століття. Після численних спроб відновити зір, її знайомлять із одіозним «лікарем-чудотворцем». Світова прем’єра фільму відбулася в рамках конкурсної програми Platform Міжнародного кінофестивалю в Торонто, європейська – у конкурсі кінофестивалю в Сан-Себастьяні.

Також у рамках фестивалю відбудеться київська прем’єра провокаційної драми «Січень – березень» Юрія Речинського, яка створювалася у спільному виробництві Австрії та України. Світова прем’єра стрічки відбулася в рамках конкурсної програми Роттердамського кінофестивалю, який відомий своєю увагою до новаторського та експериментального кіно. «Січень – березень» розповідає дві паралельні історії: перша – про молоде подружжя, австрійку Анну та українця Юру, які потрапляють в автомобільну аварію; друга – про батьків головних героїв, зокрема про матір Анни Марту, яка у Відні переживає розлад особистості, викликаний хворобою Альцгеймера. Музику до фільму написав композитор Антон Байбаков, відомий своїми роботами для «Українських шерифів», «Все палає», «Зеленої кофти».

14 квітня у Києві стрічку особисто представить режисер Юрій Речинський. З 19 квітня фільм вийде в український прокат.

У програмі фестивалю будуть показані сатирична комедія «Мігранти» про життя мультинаціональних громад Відня, та традиційна добірка найкращого відеоарту від міжнародного фестивалю мультимедійних мистецтв ARS ELECTRONICA.

«Тиждень австрійського кіно» пройде у Києві (12-15 квітня, кінотеатр «Київ»), Харкові (19-22 квітня, кінотеатр «Київ»), Дніпрі (23-26 квітня, Центральна міська бібліотека) та Одесі (3-6 травня, «Зелений театр»). Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Активісти та керівники кіноклубів зможуть провести покази у своєму місті в рамках проекту «Артхаус Клуб», для цього потрібно буде подати заявку на сайті club.arthousetraffic.com.

Організаторами фестивалю виступають Австрійський культурний форум та компанія «Артхаус Трафік». Фестиваль вдячний Райффайзен Банку Аваль, надійному фінансовому партнеру, який вже багато років підтримує українські покази найбільш яскравих і резонансних кіноробіт Австрії.

«Артхаус Трафік», 10 квітня 2018 року