Сценарій фільму «Борода» визано найкращим на «Відкритій ночі»

Ukraine.Goodbye

Дмитро Сухолиткий-Собчук, який є сценаристом і режисером стрічки «Борода», отримав диплом за найкращий сценарій на 16-му фестивалі короткометражного кіна «Відкрита ніч».

Фестивальний показ короткометражки пройшов уночі з 6-го на 7-е липня, її побачило близько тисячі глядачів тільки в Києві. Також покази фестивальної програми паралельно проводилися на спеціальних кіномайданчиках у Дніпродзержинську, Запоріжжі, Каневі, Копичинцях (Тернопільщина), Івано-Франківську, Львові, Миколаєві, Полтаві, Прилуках, Чернівцях, у селі Легедзине Уманського району Черкаської області та на хуторі Обирок, що поряд з Батурином на Чернігівщині.

Раніше фільм Сухолиткого-Собчука брав участь в програмі The Short Film Corner Каннського кінофестивалю, демонструвався на 3-му Кінофесті в Нью-Йорку (Kinofest NYC), брав участь у конкурсі нідерландського фестивалю Leiden International Short Film Experience.

“Борода” – це історія літнього чоловіка, чия дочка вийшла заміж за іноземця і виїхала за кордон. У порожньому напівзруйнованому селі ім’я героя мало хто пам’ятає. Він веде монотонне життя сільського жителя – годує курей, курить дешеві цигарки, ходить на риболовлю, – але мало хто знає, що коїться у нього в душі. Одного разу в село проїздом навідується дочка старого. Їх зустріч, що так і не відбулася, змінить все в житті героя.

“Борода” входить до альманаху короткометражок “Україно, goodbye!”, в якому досліджуються причини масової еміграції українців з рідної країни. Вихід альманаху на екрани очікується в листопаді 2012 року.

«Україно, Goodbye!», 7 липня 2012 року