Сергій Стуканов про заборону фільму «Хантер-Кілер»

Dergkino

Член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві України з питань кіно Сергій Стуканов – про деталі відмови у видачі прокатного посвідчення бойовику «Хантер-Кілер» Донована Марша.

У багатьох виникло запитання, чому в Україні заборонили демонстрацію стрічки “Хантер-Кілер”, яку також заборонили в Росії.

Все дуже просто. Є стаття 15-1 ЗУ про кінематографію.

Цитую:

“В Україні забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора (…)

Передбачена (…) заборона (…) поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, вироблених після 1 серпня 1991 року”.

У цьому фільмі є принаймні два високопоставлених росіяни, які мають позитивний образ. Це президент Росії Закарін і капітан підводного човна Андропов. Цього досить.

Що стосується Росії, то – припускаю! – їм могли не сподобатися сюжетні лінії. У стрічці навіжений міністр оборони РФ Дуров готує заколот, щоб спричинити міжнародну провокацію й війну зі США, тому бере свого президента в заручники. Але безпорадного російського президента зрештою рятують браві американці, яким трішечки допомагає вже згаданий капітан Андропов.

Фільм завершується патетичною сценою рукостискання американського та російського капітанів на даху подлодки. Мовляв, я тєбя уважаю. І я тєбя уважаю. Ми с табой уважаємиє люді.

Ну таке )

Сергій Стуканов, 2 листопада 2018 року