4 липня 2016 року відбулося засідання Вищого господарського суду за касаційною скаргою прокурора і представників студії «Укртелефільм» щодо скасування постанови апеляційної інстанції та щодо того, щоб залишити в силі рішення першої інстанції на користь «Укртелефільму», повідомляє «Суспільне мовлення».
Вищий господарський суд, вислухавши вимоги сторін, вирішив, що йому треба більше часу для вивчення документів, і переніс засідання на 11 липня. Про це в коментарі «Детектору медіа» повідомила юрист Національної телекомпанії Олена Любченко.
«Ця справа стосується заяви “Укртелефільму” щодо визнання незаконним договору, який був підписаний між “Інтерінвестсервісом” і ТОВ “Сілтек ЛТД”. Відповідно до цього договорю компанія “Інтерінвестсервіс” незаконно передала згідно з інвестиційним договором компанії ТОВ “Сілтек ЛТД” 80 квартир, які належали ДП “Укртелефільм”. Студія подала в суд і виграла суд в першій інстанції. А потім апеляційна інстанція залишила позов “Укртелефільму” без задоволення. Сьогодні відбулося судове засідання, сторони заявили свої вимоги. Суд уважно слухав. І вирішив, що йому потрібний час перегляду документів, дослідження доказів, щоб винести обґрунтоване рішення по суті. І переніс справу на 11 липня», – сказала вона.
Олена Любченко сподівається, що рішення суду буде законним і обґрунтованим.
За її словами, наразі Держкомтелерадіо вирішує питання про призначення нового керівника «Укртелефільму». «Держкомтелерадіо розробив проект постанови про реформування студії “Укртелефільм” в ПАТ. Проект направлений на погодження до заінтересованих органів», – зазначила вона.
Екс-заступник гендиретора студії «Укртелефільм» Віктор Аніщенко теж сподівається, що ДП «Укртелефільм» виграє касацію. «Квартири належать студії, багато з них вже були реалізовані. Якщо рішення буде не на користь студії, то це вдарить не тільки по ній, а по всій системі, яка виробляє фільмопродукцію», – сказав він.
Він наголосив, що студія ніколи не була проти створення суспільного мовлення. «Студія госпрозрахункова організація і ті методи щодо приєднання її до “суспільного” були, на наш погляд, неправильними. Ми хотіли увійти до ПАТ НСТУ цільним підприємством», – додав пан Аніщенко.
Відео Олексія Темченка
«Суспільне мовлення», 4 липня 2016 року