«Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» – з 14 січня у кінопрокаті

Golyb.sydiv.na.gilci

14 січня 2016 року на екрани українських кінотеатрів виходить найкраща комедія 2015 року за версією Європейської кіноакадемії – парадоксальна стрічка Роя Андерссона «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття».

Фільм складається з 39 трагікомічних ескізів, чия дія відбувається у невизначеній західноєвропейській країні. Епізоди об’єднує історія двох комівояжерів, які продають дрібнички для вечірок. Під час своєї подорожі вони потрапляють до різних ситуацій, що показують красу і крихкість нашого світу. За словами Роя Андерссона, його фільм – «про нікчемність і велич людини».

Прем’єра картини відбулася на Венеційському МКФ, де стрічка здобула найвищу нагороду кіноогляду – «Золотого лева». Окрім того, «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» був визнаний найкращою комедією 2015 року з версією Європейської кіноакадемії.

Рой Андерссон – метр шведського кіно, автор 5 трагікомічних фільмів. Режисер традиційно працює без сценарію і знімального графіка, створює картини на власній кіностудії, де будує унікальні павільйони для кожної сцени, а серед його акторів найчастіше немає жодного професіонала.

«Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» – підсумкова частина трилогії Андерссона про сутність життя, котрій передували стрічки «Пісні з другого поверху» (приз журі Каннського кінофестивалю) і «Ти, що живе».

«Артхаус Трафік», 11 січня 2016 року