Тарас Томенко – учасник Каннського кіноринку

Ukrainske_Kino_male

Під час Каннського фестивалю в Канні проходить ще й Каннський кіноринок. Ці дві події хоча й мають схожі назви і проводяться одночасно в одному й тому ж місці, є різними, незалежними одна від одної. Однак через спільність місця й часу часто виникає плутанина й Каннський фестиваль і Каннський кіноринок ототожнюють.

Власне, жертвою такої плутанини став український режисер Тарас Томенко, що його останній фільм “Пересохла земля” цього року братиме участь у Каннському кіноринку, а власне у його новій (що існує від минулого року) секції “Куточок короткометражного кіна” (Short Film Corner).

В українській пресі вже неодноразово зазначалося, що Тарас Томенко – учасник Каннського фестивалю, що не відповідає істині. Тарас Томенко – учасник Каннського кіноринку.

Секція Каннського кіноринку “Куточок короткометражного кіна” була вперше організована в травні 2004 року і мала великий успіх. Власне, це новий кіноринок, повністю присвячений короткометражним фільмам. Участь у “Куточку короткометражного кіна” платна.

2004 року “Куточок короткометражного кіна” презентував близько 450 фільмів загальною тривалістю понад 100 годин з 40 різних країн. Усі стрічки були переглянуті понад 5000 разів покупцями і селекціонерами з усього світу. Понад 100 картин мали тут світову прем’єру.

“Куточок короткометражного кіна” – це унікальна можливість для продюсерів і режисерів презентувати свої фільми великій авдиторії з усього світу – журналістам, видавцям, кіноселекціонерам, іншим продюсерам, аґентам, що шукають нові таланти.

“Куточок короткометражного кіна” займає досить велику територію і складається з переглядової зали, інтерактивних екранів, бару, конференц-зали, стендів тощо. Щовечора проходить так звана “Щаслива година”, під час якої, в теплій і розслабленій атмосфері, зі склянкою напою в руці, відбуваються дискусії і зав’язуються нові знайомства.

База сайту www.shortfilmcorner.com (закритого для загального доступу і відкритого на рік для доступу учасників “Куточка короткометражного кіна”) дає можливість отримати докладну інформацію про компанії, фільми, проекти усіх професіоналів, зареєстрованих на Кіноринку.

В каталозі “Куточка” дається інформація про всі короткометражки і час їх переглядів. Ці дані також друкуються у щоденних виданнях Film Français і Cannes Market News.

Участь у “Куточку короткометражного кіна” включає акредитацію на Каннський фестиваль, тобто вільний доступ до всіх виставкових зон фестивалю і кіноринку, а також відвідання різних переглядів.

Нагадаємо, що Україна цього року має свого учасника не лише на Каннському кіноринку, але й на Каннському фестивалі. Вперше за часів незалежної України до конкурсної програми Каннського фестивалю відібрано документальну короткометражну картину режисера Ігора Стрембіцького “Подорожні”.

kinokolo.ua, 28 квітня 2005 року