У Києві представили новий український кінопроект «Україно, goodbye!»

Ukraine.Goodbye

У Києві відбулася презентація нового українського кінопроекту «Україна Гудбай» — наймасштабнішого в історії незалежного українського кінематографа альманаху короткометражних фільмів.

Проект Україна Гудбай переміг у першому відкритому конкурсі кінопроектів Державного агентства з питань кіно на отримання фінансування.

За словами Катерини Копилової, голови агентства, на сьогодні підтримка молодого покоління українських кінематографістів є однією з найважливіших завдань Держкіно.

“Молодий український кінопростір становить ту потужну силу, яка заявить про те, що в нашій країні є кінематограф”, — наводить слова Копилової компанія Артхаус Трафік.

До альманаху Україна Гудбай увійде близько тридцяти короткометражок, об’єднаних однією темою — масовою еміграцією українців з рідної країни.

Держава підтримала виробництво шістнадцяти фільмів альманаху, виділивши на них 4 мільйони гривень. Це половина бюджету; решту грошей вкладають незалежні продюсери.

“Україна Гудбай є найдешевшим із представлених на державний конкурс проектів. Згідно з нормативами Держкіно, виробництво однієї короткометражки коштує 1 мільйон гривень. У нашому випадку ми отримуємо 16 фільмів за 4 мільйони, — розповів продюсер проекту Денис Іванов. — Крім того, велика частина цих коштів повернеться до держбюджету у вигляді податків і зборів”.

До кінця року зйомки України Гудбай мають завершитися на 80%. Вихід фільму в широкий прокат запланований на осінь 2012 року.

Актуальне, соціальне кіно є одним із найвпливовіших кінотрендів у світі, стверджує кінознавець, редактор проекту Україна Гудбай Володимир Войтенко.

“Нова кіномова пов’язана як із приходом нового покоління, так і новим кіно — згадаймо неореалізм в Італії, французьку Нову хвилю, британських злих і так далі. З такого національного виміру виникає велике світове кіно”, — зазначив Войтенко.

Україна Гудбай — черговий проект нової української кіноформації, що заявила про себе рік тому безбюджетним проектом Мудаки. Арабески. Стрічку, зняту українськими кінематографістами за власні кошти, подивилося більш як 10 тисяч глядачів в українських кінотеатрах. Ряд новел, у тому числі Глухота Мирослава Слабошпицького, потрапили до програм міжнародних фестивалів класу А. Відпрацьована тоді технологія малобюджетного виробництва і співпраці різних творчих об’єднань та виробничих студій використовується і в рамках України Гудбай. За словами продюсерів, це дозволяє залучити в проект більше молодих фахівців.

У роботі над фільмами України Гудбай задіяні кілька сотень людей — як молодих кінематографістів, так і досвідчених професіоналів, зокрема Володимир Тихий (режисер, автор фільмів Русалочка, Мийники автомобілів, ідейний натхненник проекту Мудаки. Арабески); Наталія Ворожбит (драматург, яскравий представник нової драми, лауреат багатьох фестивалів, співавтор відомого серіалу Валерії Гай-Германіки Школа), учасники ЛСД (Лабораторії сучасної драми) та інші.

Вихід альманаху у прокат запланований на осінь 2012 року.

Корреспондент.net, 28 листопада 2011 року

«Україно, Goodbye!»