«UА:Перший» покаже документальний фільм «Єжи Ґєдройць. Магічна сила слова»

Перший

8 липня 2016 року «UА:Перший» покаже прем’єру документального фільму «Єжи Ґєдройць. Магічна сила слова» (автор Юрій Шаповал) про польського емігранта, видавця, редактора, інформує «Детектор медіа».

Першу частину стрічки телеканал покаже о 20.20, другу – о 21.50. Після завершення показу фільму телеканал покаже спецпроект «Польща. Слово свободи».

Стрічка відповідає на питання: як польський аристократ Єжи Ґєдройць – попри нашарування історичних образ двох народів – став провідником ідеї незалежності України, адвокатом української справи? Як міг він стати понад борнею у післявоєнній Європі з її новими правилами й кордонами, і, нарешті – після досвіду Волинської трагедії?

«Чому Єжи Ґєдройць? Бо це одна з абсолютно загадкових постатей. Бо цей бідний емігрант, видавець і редактор, який жив і працював у передмісті Парижа, був абсолютним авторитетом, який впровадив певні вихідні точки системи координат, які після повалення комунізму Польща фактично сприйняла. Знайшлася одна людина, яка сказала: Україна – наш союзник, ми маємо поважати українську незалежність, поважати повернення Україні її етнічних земель, ми маємо пам’ятати, що українська свобода – це запорука нашої польської свободи», – сказав очільник студії документальних фільмів телекомпанії Юрій Макаров.

Завершення роботи над цим документальним фільмом збіглося з антиукраїнською кампанією в Польщі. «Звісно, втручатися у польські дискусії ми не можемо. Але ми можемо собі дозволити нагадати – на тлі досить ворожих сигналів – що ми віримо у ту шляхетну Польщу, Польщу Ґєдройця», – зазначив Юрій Макаров.

По звершенні документального фільму польський вечір в ефірі «UА:Першого» продовжиться – о 22.20 телеканал покаже спецпроект «Польща. Слово свободи». У студії разом з істориком і публіцистом Олександром Зінченком українсько-польські стосунки і феномен Єжи Ґєдройця обговорюватимуть професорка Варшавського університету та «Києво-Могилянської академії» Оля Гнатюк, головний редактор видавництва «Дух і літера» Леонід Фінберг, колишній заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський та заступник голови дипломатичної місії в Польщі Рафал Вольські.

«Детектор медіа», 7 липня 2016 року