Українські фільми представили на фестивалі в Італії

1467987741

На 14-му Міжнародному кінофестивалі на острові Іскія (Італія), який проходив з 26 червня по 2 липня 2016 року, було презентовано українське кіно, інформує «Детектор медіа» із посиланням на пресову службу Київського МКФ «Молодість».

Фільми були показані у програмі «Український фокус».

Українське кіно на фестиваля в Іскії представили вперше. Зокрема, генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі презентував український документальний фільм «Чорнобиль. Зона майбутнього» (режисер Олег Карнасюк, продюсер Максим Микитась), стрічки «Поводир» Олеся Саніна та «Жива ватра» Остапа Костюка.

«Ми вперше представляємо нашу країну на Іскії, а нас тут зустріли, як давніх друзів, – зазначив виконавчий директор КМКФ «Молодість» Владислав Лясовський, – У конкурсній програмі Ischia Film Fеstival цього року близько десяти стрічок, які брали участь минулого року на «Молодості», зокрема фільм «Пікадеро» Бена Шеррока, який отримав на нашому фестивалі головну нагороду і приз журі FIPRESCI… Дуже приємно, що українське кіно тут прийняли з великим зацікавленням. Сподіваємось, наступного року представити на Іскії більше фільмів».

Як повідомляється, показ українських стрічок відкривав директор Ischia Film Fеstival Мікеланджело Мессіна.

«Дуже приємно, що наш фестиваль розширює географію і цього року ми змогли зосередитися і на українському кіно. Ми відібрали у програму «Фокус» три яскраві українські стрічки, які охоплюють важливі питання, які будуть давати багато поживи для роздумів», – зазначив він.

Кінофорум на італійському острові Іскія проходив з 25 червня по 2 липня в Арагонському замку за підтримки Європарламенту та приватних спонсорів. Його керівником є Мікеланджело Мессіна, який був членом журі 45-го КМКФ «Молодість».

Як зазначає прес-служба «Молодості», особливість фестивалю – відзначити спеціальними преміями та нагородами найкращі фільми, пов’язані з культурою та історією різних країн, регіонів і міст. Цьогоріч у програмі фестивалю було представлено 101 фільм, серед яких короткометражні, документальні, художні та анімаційні стрічки.

«Детектор медіа», 3 липня 2016 року